Bitkisel içecekler

Bitkisel içeceklerin faydaları: Bitkilerden elde edilen doğal çaylar, bitkisel şuruplar ve diğer bitkisel içecek tarifleri.

yesil-kahve
Bitkisel içecekler

Yeşil kahvenin faydaları

Kahve ailesinin bir üyesi olan yeşil kahve normal kahvelerden farklı işlenmesi ile yeşil rengini alıyor. Normal kahveye göre besin içeriği bakımından da yüksek farkı bulunan yeşil kahve hem antioksidan bakımından daha zengin hem vitamin ve aminoasit açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Ayrıca yağ yakma özelliği de bulunan yeşil kahve diyetisyenler tarafından zayıflamak isteyenlere önerilmektedir.
Daha Fazla
alic-cayi
Bitkisel içecekler

Alıç Çayının Faydaları

Alıç çayının insan sağlığına saymakla bitmeyen mucize faydaları var. Alıç çayının sağlığa olan faydalarının yanı sıra yan etkileri ve zararları da mevcuttur. Yazımızı okuyarak bu bilgileri edinebilir ve alıç çayının nasıl hazırlanıp demlendiğine dair bilgiler edinebilirsiniz.
Daha Fazla
Adaçayının faydaları ve zararları
Bitkisel içeceklerManşet

Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları Nelerdir? Adaçayının saça, cilde, vücuda, sindirime, soğuk algınlığına faydaları. Ada çayı hazırlama tarifi ve kullanım yöntemleri. Adaçayı bronşit ve soğuk algınlığına oldukça faydalı olduğu için özellikle kış aylarında sık sık tüketilen bir bitki çayıdır.
Daha Fazla
1 2 5