Pharmaton Faydaları

Pharmaton faydaları incelendiği zaman gerçekten de bu vitamin desteğinin çıktığı günden bu yana vitamin takviyesi ürünleri arasında nasıl bu kadar popüler olduğu daha rahat bir şekilde anlaşılabilir. Yeni çağın enerji ürünü Pharmaton’un en önemli faydalarına ise bazı örnekler verilebilir.

Günümüzde iç ve dış etkenler nedeniyle kişiler zaman zaman kendilerini yorgun, halsiz ve mutsuz hissedebilirler. Böyle durumlarda gelişen teknolojinin nimetlerinden birisi olan vitamin takviyelerinden faydalanmak mümkün olur. Piyasada yer alan çok sayıda vitamin takviyesi arasında son zamanlarda en popüler ürünlerden Pharmaton ise, 12 yaşın üzerindeki herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir besin destek ürünü olarak dikkat çekmektedir.

Pharmaton Faydaları Nelerdir?

Pharmaton faydalarına bakıldığında motivasyon kayıpları ve yorgunluğa bağlı dikkat dağınıklıklarında etkili bir ek tedavi seçeneği olduğu görülmektedir. Özellikle yoğun konsantrasyon gerektiren dönemlerden birisi olan lise çağlarında gençlerin derslerine çok daha iyi konsantre olabilmeleri adına her gün düzenli olarak Pharmaton kullanmalarının, genel dikkat durumları ve ruh halleri üzerinde büyük etkisi olduğu bilinir. Pharmaton faydaları ile ilgili yapılan araştırmalarda, eğitim dönemlerinde düzenli olarak Pharmaton tüketen gençlerin derslerine çok daha rahat çalışabildiği ve buna bağlı olarak da daha başarılı bir eğitim süreci geçirebildiği tespit edilmiştir.

Pharmaton faydaları yalnızca dikkat dağınıklığı, konsantrasyon eksikliği ya da halsizlik ile ilgili değildir. Birçok vitamin ve minerali içerisinde barındıran bu enerji deposu, vücuda gerekli olan pek çok besin değerinin tek bir seferde alınabilmesine olanak vererek bireylerin çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerine destek sağlar. Stresi azaltan ve daha fazla mutluluk hormonu salgılanmasına imkân veren Pharmaton, bu açıdan da ideal bir besin desteği olarak önerilebilmektedir.

Ginseng G115 Ekstresi ile Daha Zinde Bir Hayat

İçerdiği Gingseng G115 ekstresi sayesinde vücutta yer alan bütün hücrelerin oksijeni çok daha verimli bir şekilde kullanabilmesine olanak veren Pharmaton, böylece çok daha zinde bir vücuda sahip olunmasını da sağlaması ile bilinir. Kesinlikle doping içermeyen bir ürün olan Pharmaton’u 12 yaşın üzerindeki tüm bireylerin kullanabileceği söylenmektedir. Günlük tüketim şeklinin ise her sabah aç karnına 1 kapsül olacak şekilde alınması en idealidir.

Kondisyon Bisikleti Faydaları

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

Kondisyon bisikletini haftada beş gün yarımşar saat kullanarak hayatınızda ciddi bir değişikliğe adım atabilirsiniz. Spor yapmanın insan sağlığına her bakımdan faydalı olduğunu biliyoruz. Spor yapmak aynı zamanda kişinin kendini genç ve zinde hissetmesini sağlar. Spor yaparak kemik ve kas yapınızı güçlendirebilir, stresinizi atabilir ve çok daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikleti Faydaları

 1. Kondisyon bisikleti ile kalça ve bacak kaslarınızı güçlendirip zayıflayabilirsiz.
 2. Etkili ve kalıcı bir zayıflama için kondisyon bisikleti iyi bir çözümdür.
 3. Düzenli ve sık yapılan spor hastalanmayı engeller, vücut direncini arttırır.
 4. Kemik ve kas yapısının gelişmesini sağlar.
 5. Yüksek tansiyon riskini azaltır.
 6. Sırt ağrısı ve şişmanlıktan korunmuş olursunuz.
 7. Eklemleri güçlendirir.
 8. Vücutta endorfin salgılanması oluşur ve bu sayede daha mutlu olursunuz.
 9. Tüm metabolizma hastalıklarından korunmanızı sağlar.
 10. Ağırlıklı olarak bacak kaslarını çalıştırdığı için vücudun uyumlu çalışmasını sağlar.
 11. Tempolu bir egzersiz size bir saatte 400 ile 600 arası kalori yaktıracaktır.
 12. Kondisyon bisikletiniz evde ise, evden çıkmadan form tutmanız mümkün olacaktır.
 13. Düzenli çalışıldığında tüm vücut kaslarını ideal seviyeye getirir.
 14. LCD panelden vücut hız, kalp ritmi, mesafe, aksiyon gibi özellikleri görebilirsiniz.
 15. Ter yolu ile kalori yakılmasına yardımcı olur.
 16. Vücudun tüm noktalarının hareket etmesi sağlanır.
 17. Kalıplaşmış yağlar parçalanır ve rahat kilo verirsiniz.
 18. Soğuk havalarda dışarıda yürümek ya da bisiklet sürmektense evde egzersizinizi kolayca yapabilir bu sayede zamandan kazanabilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikletlerinin Çeşitleri

Kondisyon bisikletlerinin iki türü bulunmaktadır. Bunlar:

 • Ev tipi kondisyon bisikleti,
 • Spor salonu tipi kondisyon bisikleti.

Kondisyon bisikletlerini gerek internetten gerekse bazı alışveriş merkezlerindeki yetkili firmalardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Kondisyon bisikleti seçerken istediğiniz özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ev tipi kondisyon bisikletlerinde seçeneğin çok olması sizi yanıltmasın. Mümkünse bu konuda bir uzman yardımı alın ve size en çok uyacak kondisyon bisikletini seçin.

 

Kondisyon Bisikletinden En Fazla Yararı Almak için Yapmanız Gerekenler

 1. Kondisyon bisikleti faydalarından yararlanmak istiyorsanız, ilk kural özen göstermeli ve disiplini bir çalışma programı hazırlamaktır.
 2. Etkili ve kalıcı zayıflamanın kuralı kendinize bir program oluşturmak ve buna sadık kalmaktır. Haftanın beş günü yarım saat başlangıç için idealdir. Bu şekilde altı ayda hedefinize ulaşabilirsiniz.
 3. Eğer yoğun bir tempoda çalışıyorsanız evde spor yapabilirsiniz elbette; ancak disiplinli ve iyi bir programa sahip olmak için bir personal trainer ile çalışmak daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.
 4. Şu anda gelişen fitness koçluğu sistemi ile birlikte, eve dahi hoca çağırma imkanınız mevcuttur. Bu sebeple ihtiyaç ve önceliklerinizi belirleyip kendinize buna göre bir çalışma prensibi belirlemenizde fayda var.

Kick Boks’un Faydaları

Kick boks, spor ve kilo verme programı olarak yapıldığında, kalp ve damar dayanıklılığı ile kas düzenlemelerinde iyileştirmeler hedefleyen tam bir vücut antrenmanı sağlar. Buna ek olarak, düzenli bir egzersiz olarak yapıldığında eğlenceli ve enerjik bir biçimde tüm kas gruplarını çalıştırır ve denge, koordinasyon, esneklik ve öz güveni geliştirir. Boks, dövüş sanatları ve aerobik kombinasyonu olan kickboks, böylece tüm egzersiz türlerinden oluşan büyük bir çeşitlilik içermektedir. Antrenman seansı başına yakılan kalori miktarı, ağırlığa, yoğunluk düzeyine, antrenman süresine ve gerçekleştirilen hareket türlerine göre değişiklik gösterir. Genel olarak 30 dakikalık bir antrenman boyunca 275 ila 450 arası kalori yakılır.

 

Kickboks’un Faydaları

 

 • Dayanıklılık, Çeviklik ve Koordinasyonu Artırır: Kickboks Fiziksel olarak şaşırtıcı biçimde kardio yoğunluklu tüm vücudun çalışmasıdır. Güzel bir atmosfer oluştururken bol miktarda kalori yakar. Göbek kısmı teste tabi tutulur, çünkü yumruk ve tekme atarken karın bölgesindeki damarlar kullanılmaktadır. Böylece daha iyi bir duruş geliştirir ve dengeyi artırır. Çok sayıdaki bu hareketler, esnekliği artırmadan dayanıklılık gücünün gelişmesine değişen birçok faydaya sahiptir. Sonuç itibariyle, hem aktivitesizlik yüzünden hem de yaşlanmadan kaynaklanan çeviklik kaybıyla mücadele etmeye yardımcı olur. Dersler boyunca deneyimli öğreticiler ders üyelerine esneme ve kum torbası gibi seviyeler ile rehberlik ederler. Komut ve durumlara hızlı bir şekilde reaksiyon gösterme yeteneği katılımcılara koordinasyon ve refleksleri hızlı bir şekilde geliştirme imkanı verir.
 • Stres ve Gerilimi Azaltır:Daha çok değer odaklı olan diğer sporların bazılarının mental fayda sağlarken kickboks yoğun bir fiziksel fayda listesine sahiptir. Kickboks kana keyif arttırıcı ve stresi azaltıcı hormon görevi gören endorfin salgılar. Kum torbasına vurma hareketi stres atma aracıdır.
 • Kararlılığı ve Kendine Güveni Artırır: Ders eğitmenlerinden öğrenilen teknikler kendine olan özgüven artırımı sağlar. Çünkü her ne durum ortaya çıkarsa çıksın doğru savunma tekniği ile bu durum ile başa çıkılabilir. Karatenin dayandığı temel prensiplerden biri olarak öz-disiplin kickbokstan ortaya çıkmıştır ve ders dönemi boyunca katılımcılar tarafından elde edilir. Akabinde bu dersler ruh gücünü ve özellikle kararlılığı geliştirmeyi öğretir.
 • Egzersiz Yapma Motivasyonunu Canlandırır: Kickboks dâhil egzersiz dersleri jimnastik salonundan sıkılma probleminden kurtulmak için harika bir yoldur. Kas idmanı ile kardio ağırlıklı çalışmayı birleştirme yoluyla kickboksun çok yönlü doğası egzersiz yapma motivasyonunu canlandırır ve asıl olarak eğlencelidir. Buna ek olarak kardio ve vücut kondisyonununiki biçiminin birleştirilmesi uzun dönem spor salonuna giderek harcanacak önemli bir zaman kaybını önler.
 • Esnekliği Artırır: Tipik bir hafif ısınma dersi boyunca sırt ve omuz germe hareketleri yapılır. Buna ek olarak idman boyunca yapılan hareketler yüksek tekmeleri içinde barındırır. Bunlar kalçalardaki hareket çeşidini artırır.
 • Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman VO2max’ı (Maksimal Oksijen Tüketimi) Artırır: Kickboks rauntlar halinde yapılır ve bir raunt eğitmenin istediği yoğunluğa bağlı olarak 30-60 saniyelik aralıklarla takip eden 2-3 dakikalık uzunluktadır. Laktat seviyesinin başlangıcına yakın aralıklı çalışma yaparak (hala oksijen kullanarak çok çok sıkı çalışma) veya havasız bölgeye (oksijensiz çok yoğun çalışma) göz atarak kalp daha etkili çalıştırılabilir. Bu da maksimal oksijen tüketimini artırır.
 • Kas Dayanıklılığını Artırır: Kickbokstaki hareketlerin çoğu tekrarlanan ve hızlı tempodadır. Bu kas idmanları uzun süre çalışmak dayanıklılığı artırır.
 • Stresi Azaltır ve Zihinsel Sağlığı Artırır: Yumruk ve tekmeler güçlü bir nefes alıp vermeyle ve sesle dışa vurulur. Bu teşvik edilir ancak insanları kaçıracak şekilde çılgınca sesler çıkarmamak gerekir. Dersin ardından daha iyi hissedilir.
 • Yüksek Kalori Harcama: Kickboks saatte 600-800 kalori yakar. Sadece kalori yakmakla kalmaz, dayanıklılık oluşturur, formu artırır ve stresi yok eder.
 • Koordinasyon ve Kas Dengesini Artırır: Normal bir ders sağ taraf kadar sol tarafında çalışmasını temin etmek için iyi bir şekilde düzenlenmiştir. Bazı hareketler diğer tarafa karşılık bir tarafta daha kolay yapılmaktadır. Zamanla geri kalan taraf daha iyi koordine olmayı öğrenir. Bu da vücutta bir denge oluşturur. Kickboks’un yanında koşma, futbol gibi diğer sporların da yapılması kas dengesini artırır.
 • Tüm Vücudu Güçlendirir: Yumruk ve tekmeden başka dambıl ve bandın yanında eğilme, şınav ile karıştırılan tüm jimnastik çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar bütün kasları çalıştırarak tüm vücudu güçlendirir.

 

Kickboks Dersleri

 

Bir fitnes ve kilo verme programı olarak gerçekleştirildiğinde, kickboks hem kalp-damar direncini hem de kas gücünü artırmayı hedefleyen tam vücut idmanı sağlar. Buna ek olarak düzenli bir biçimde kickboks yapmak tüm temel kas gruplarını eğlenceli ve enerjik bir yolla çalıştırır ve dengeyi, koordinasyonu, esnekliği ve özgüveni artırır. Kickboks, boks, dövüş sanatı ve aerobiklerin bir kombinasyonudur ve çok fazla çeşitlilikte egzersiz şekillerini kapsar. İdmanlar oldukça eğlenceli ve çeşitliyken ayrıca tam vücut antrenmanı sağlamada etkilidir. Sadece önemli ölçüde kalori yakmakla kalmaz, ayrıca bunun yanında kasları kuvvetlendirir. Yakılan kalorinin miktarı ağırlığa, seviyenin yoğunluğuna, antrenmanın süresine ve yapılan egzersiz çeşitlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak her 30 dakikalık performansta 275-400 kalori arası yakılmaktadır.

 

Kickboks İçin Gereken Ekipmanlar

 

Kickboks yapmak için gerekli ekipman, kickboks sınıfının biçimi ve türüne göre değişiklik gösterir. Çoğu kickboks ders düzeninde gerekli ekipmanlar sizin için tedarik edilir. Ancak, sakin, kuru ve kısıtlamayan elbiseler hazırlanmalıdır. Buna ek olarak, beraberinde bir çift kickboks eldiveni, bir şişe su ve küçük bir havlu getirilmelidir. Eğer evde kickboks yapılmak istenirse, görece daha ucuz olarak bir DVD temelli program alınabilir. Evde yapılan çoğu kickboks egzersiz programı, kum torbası satın alınmasını gerektirir ve bunun sonucu olarak da buna boş bir yer tahsis edilmesi gerekmektedir.

 

Kickboks’un Yan Etkileri

 

Kickboksun bazı yan etkileri vardır. Daha çok hareketsiz yaşam tarzına sahip olup kickboksa yeni başlayanlar, hızlı kilo vermek için daha fazla egzersiz yapmaya çalışmaktadırlar. Hareketlerdeki bu ani artış, kas sakatlıkları riskini artırmaktadır. Sakatlıkları ve kas zorlanmalarını önlemek için, yeni başlayanlar bir saat boyunca antrenman yapmamalıdır. Öncelikle başlangıç derslerinde ısınma hareketlerine katılmalı ve 15-20 dakika boyunca temel hareketleri yapmalıdır. Kireçlenme, sırt ve eklem problemleri yaşayan kişiler kickboks yapmaktan kaçınmalıdır.

 

Kickboks Yaparken Kaçınılması Gereken Hatalar

 

Yumruk veya tekme atarken, herhangi bir eklem tam olarak açılmamalıdır. Yumruk atarken, ağırlık tutulmamalı ya da takılmamalıdır. Eklem veya kaslar henüz en alt seviye esneklikteyken, özellikle başlangıç derslerinde olanlar, çok yüksek tekme atmaktan kaçınılmalıdır. Yorgunluk başladığında antrenman yarıda bırakılmalıdır.

Koşu Bandı Faydaları

Koşu Bandının Faydaları

Zayıflamak istiyorsunuz; ancak buna nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Koşu bantları işte bu noktada daha çok talep görmektedir. Zayıflamak söz konusu olduğunda koşu bandı ve yürüyüşün yeri tamamen ayrıdır.

 

Koşu Bantları Neden Gerekli?

 • Yoğun bir işte çalışıyorsanız ve yolda çok vakit geçiriyorsanız bu konuda yapmanız gereken bir hayli basit. Öncelikle koşu bandı almaya karar vermeniz gerekir.
 • Koşu bandını aldıktan sonra kendinize uygun bir program yapmalısınız. Tabi bunun için bir uzmandan yardım alabilirsiniz ya da internetteki çeşitli spor kanallarından destek alabilirsiniz.
 • Koşu bandını evde kullanmak başta size cazip gelse de sonraları durum farklı olabilir. Zira disiplinli bir şekilde çalışmanız önem taşımaktadır. Haftada beş gün koşu bandında geçireceğiniz zaman ile altı ayda forma girebilirsiniz.
 • Koşu bandında geçireceğiniz süre tamamen size bağlıdır. Bunun için hafif bir programla başlamanızda fayda var. Daha sonra programınızda çeşitli güncellemelere gidebilirsiniz.
 • Evde koşmak hem zamandan hem paradan tasarruf etmenizi sağlar. Spor salonları genelde yoğun iş tempolarında sadece para ödenen bir yer haline gelmiş durumda. O sebeple durumu buna gör değerlendirmenizde fayda var.

 

Koşu Bandı Faydaları

Dışarıda spor yapmaya ve spor alanlarında koşmaya zaman ayıramayanlar kişilerin, evde spor yapmalarını sağlayan Koşu bandının faydaları hakkında şu detayları sıralayabiliriz.

 1. Koşu bandında birçok kas çalışmaktadır. Düzenli koşu bandından egzersiz yaptığınızda; Kol, göğüs ve kalça kaslarınızın çalıştığını göreceksiniz.
 2. Yüksek miktarda kalori yaktığınız için koşarken bir yandan da kondisyonuzu dengelersiniz.
 3. Ter atımı ile yağlarınızın yakılmasını sağlar bu sayede kendinizi fit ve zinde hissedersiniz.
 4. Koşu bandı faydaları arasında en önemlisi stresi azaltmasıdır. Koşu bantları ile günlük stresinizi atar, daha mutlu olabilir ve kaslarınız çalıştığı için rahat bir uyku çekebilirsiniz.
 5. Ayrıca kalp krizi riski, kolesterol ve yüksek tansiyon riski de koşu bandı sayesinde azalır.

 

Koşu Bantları Eklemlere Zarar Veriyor mu?

Bazıları evet bazıları hayır diyerek yanıt verebiliriz. Esnek zeminli koşu bantları yani kantarlı olanlar dizlere dikkat edildiğinde zarar vermiyor. Fakat sert zeminli koşu bantlarından uzak durmanızda fayda vardır. Zira dizleriniz zamanla hasar görecek ve ağrılar sürekli nüksedecektir.

 1. Koşu Bandı Üzerinde Ayakkabısız Koşmayın: Evinizdeki koşu bantlarında çıplak ayak, terlik veya çorapla değil mutlaka spor ayakkabı ile çıkılmalıdır.
 2. Koşma Süresini Abartmayın: 2 günde 1 kez yarım saat yürümek veya koşmak yeterlidir. Fazlası dizlerinizi aşırı yük binmesine neden olur.
 3. Koşu Bandından Önce Isının: Koşu bantlarına çıktıktan sonra herhangi bir sakatlık oluşmaması için ısınma, esneme ve germe hareketleri uygulamalısınız.

 

Esnek Olmayan Koşu Bantlarının Zararları

 1. Ayak ve dizlerde sorunlar baş gösterir.
 2. Sırt bölgesinde ağrılar hissedilir.
 3. Kıkırdak ve bilek bölgesinde hasar meydana gelir.
 4. Kalçada rahatsızlıklar başlar.
 5. Omurilik ve kas rahatsızlıkları görülür.

Amino Asit Faydaları

Amino Asit Faydaları

Amino asit; Proteinlerin oluşturduğu temel yapı taşlarıdır. Kasların gelişmesine yardımcı olurlar, 2 tür kas geliştiren amino asit bulunur. Esansiyel ve esansiyel olmayan amino asittir.

 

Esansiyel amino asitlerVücudun üretmediği dışarıdan takviye ile alınan amino asittir. Esansiyel olmayan amino asit ise; besinlerle doğru orantılı alınır ve kasların kalitesini arttır.

 

Amino Asit Kullanmanın Faydaları

 1. Hastalıkların iyileşmesinde tedaviye yardımcı olur.
 2. İnsülin direncini arttırmak için.
 3. Kilo kontrolünde ve obezite tedavisinde
 4. Ciltte; sarkma, kırışıklık ve anti aging amaçlı kullanılır.
 5. Saçların dökülmesini engeller.
 6. Çabuk kırılan tırnakların tedavisinde etkilidir.
 7. Bağışıklığın güçlenmesini sağlar.
 8. Sporcuların sağlıklı ve yüksek performans göstermeleri için.
 9. Kas kaybını önlemede etkili olduğu için kanser tedavisinde kullanılır.
 10. Yatalak hastalarda ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmada
 11. Stresin azalmasını sağlar.
 12. Okul çağındaki çocukların zihin ve beden gelişimini destekler.
 13. Kronik ağrı ve yorgunluğa iyi gelir.
 14. Panik atak, anksiyete ve depresyon gibi ruhsal durumlarda etkilidir.
 15. Saç çekme hastalıklarında
 16. Bağırsak sorunlarında
 17. Madde ve alkol bağımlısı olan kişilerde
 18. Huzursuz bacak sendromlarında
 19. Hiperaktif olan ve dikkat eksikliği olan kişilerde
 20. Migren tedavisinde
 21. Uykusuzluk sorunlarında
 22. Parkinson hastalığında
 23. Alzheimer’da etkilidir.

 

Amino Asit Türleri Nelerdir?

 • Sıvı olarak alınabilen amino asitler ( en çok tercih edilenlerdir ).
 • Toz olarak alınan amino asitler ( su ile karıştırılarak tüketilir ).
 • Tablet olarak alınabilen amino asitler ( emilimi en geç olanlarıdır ).

 

Amino Asitler Neden Kullanılır?

 • Dengeli ve düzenli beslenme sonucunda dahi vücudun amino asit takviyesine ihtiyacı vardır.
 • Çevresel kirlilik, endüstriyel hayat ve gıdalar amino asit ihtiyacını arttırmıştır.
 • Düşük proteinli diyet uygulaması durumunda mutlaka vücuda alınması gerekir.
 • Yanık, ameliyat ve kronik rahatsızlıklarda amino asit tedavisine gereksinim duyulur.

 

Amino Asit Nasıl Kullanılır?

Yapılan antreman zamanına ve süresine göre değişiklik gösterebilir.

 • BCAA grubu amino asitleri antremandan önce ve hemen sonra kullanmalısınız.
 • İlk 6 aylık kullanım sonucunda kaslar hızlıcı gelişmektedir. 6. ay sonrasında ise kasların gelişmesinde yavaşlama başlar.
 • Kreatin kullanımı sonucunda ağırlık bir tık arttırılır ve kendinizi daha iyi ve enerjik hissetmenizi sağlar.