B Vitaminin Faydaları

B Vitaminlerinin Yararı

B Vitaminin Faydaları Nelerdir? Kaç çeşit b vitamini bulunur? Hangi b vitamini ne işe yarar? B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 ve B16 vitaminlerinin yararı.

E Vitamininin Faydaları Nelerdir?

E vitamini

8 farklı molekülün bağlanması ile oluşan E vitamininin faydaları, E vitamini bulunduran besinler, E vitaminin eksik veya aşırı fazla alınması sonucu oluşan problemler.

Omega 3 Faydaları

Omega 3 faydalari

Çoklu doymamış yağ asiti olarak bilinen omega 3 yağ asitleri, vücudumuzda bir çok enzimin ve hormonun salgılanmasını sağlayan bir yağ asitidir. Omega 3 vücut tarafından salgılanmayan veya üretilmeyen, dışarıdan hazır olarak alınan bir yağ asidi olduğu için bir çok insan yeterli miktarda omega 3 alamaz. Bu durum sağlığımızın bozulmasına ve metabolizmanın işlevini yerine getirememesine neden … Devamını oku

A Vitamini Faydaları

A vitaminin yararları

A Vitamininin Faydaları Nelerdir? Günlük alınması gereken a vitamini miktarı, a vitaminin bulunduğu hayvansal ve bitkisel gıdalar ile a vitaminin yan etkileri.

Benexol B12 Faydaları

Benexol B12'nin Fayfaları

Benexol B12 Faydaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Ve Kimler Benexol B12yi Kullanmamalı? Benexol b12’nin faydaları, zararları ve kısa süreli yan etkileri.

Koenzim Q10 Faydaları

Koenzim Q10

Koenzim q10 ilk olarak 1957 yılında saptanmıştır. Özellikle kalp, karaciğer, böbrek ve pankreas başta olmak üzere vücudun tamamında bulunan vitamin benzeri bir maddedir. Et ve deniz ürünlerinde ufak miktarlarda yenilebilir. Koenzim q10 yarıca, ilaç olarak kullanılmak üzere laboratuvarlarda da yapılabilir. Birçok insan koenzim q10’u kalp yetmezliği, göğüs ağrısı (anjina), yüksek tansiyon ve bazı kanser ilaçlarıyla … Devamını oku

B1 ve B2 Vitaminleri

B1 vitamini

B1 ve B2 vitaminlerinin, önemi,hangi besinlerde bulunduğu,faydaları ve eksikliğinde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar hakkında bilgiler içerir!

C Vitamini Faydaları

c vitamini

Suda eriyen bir vitamin türü olarak bilinen C vitaminin sayısız faydası bulunmakta ve insan sağlığı açısından C vitamini takviyesi doğal şekilde vücut için sağlanması desteklenmektedir.

D Vitamininin Faydaları

D vitamini faydaları

D Vitamininin Faydaları Nelerdir? D vitamini barındıran besinler, D vitamini eksikliğinde görülen hastalıklar ve yaşa göre günlük d vitamini ihtiyacı.

İsveç Şurubunun Faydaları

isvec-ikisiri-surubu

İsveç Şurubunun Faydaları Neler? İsveçli doktorun notları sayesinde bulunan İsveç şurubunun faydaları, kullanımı, zararları ve dikkat edilmesi gerekenler. İsveç iksiri olarak anılan bu şurubun diş çürümesine, yaraları iyileştirmeye ve bir çok hastalığa faydalı olmasına ek olarak belleği güçlendirmek, doğumu kolaylaştırmak gibi etkileri de mevcut.

B3 Vitamininin Faydaları

B3 vitamini olarak da bilinen niasin, vücudunuzun uygun metabolizma, sinir sistemi fonksiyonu ve antioksidanlardan korumak için kullandığı bir mikro besin maddesidir. Vücudunuz bu vitamini kendi başına üretemez ve onu yiyeceklerden almanız gerekir. Niasin suda çözünür olduğundan, herhangi bir fazlalık vücudunuzda depolanmak yerine idrarınız yoluyla atılır. Bu nedenle, düzenli olarak niasin bakımından zengin besinler tüketmek önemlidir. … Devamını oku

Folik Asitin Faydaları

Folik asit (folat), yapraklı yeşil sebzeler, meyveler, kuru fasulye ve bezelye gibi gıdalarda bulunan B vitaminlerinden biridir. B9 vitamini olarak da adlandırılır. * Folik Asitin Faydaları Fetal gelişmede önemli bir rol oynamaktadır. Hamile kadınlar ve anne karnındaki bebekler için oldukça faydalıdır. Folik asit eksikliği erken gebelik sırasında nöral tüp kusurlarına neden olabilir. Bu kusur; hamileliğin sona … Devamını oku

B12 Vitamini Faydaları

B12 vitamininin yararları

B12 Vitamininin Faydaları Nelerdir? B12 vitaminin insan sağlığına yararları, B12 Vitamini Eksikliğinde Görülen Rahatsızlıklar ve hastalıklar…

B6 Vitamini Faydaları

B6 vitamini faydaları

B6 Vitamininin Faydaları Nelerdir? Hangi besinlerde bulunur? B6 vitamini eksikliği kimlerde görülür? B6 vitamini eksikliğinin sonuçları ve zararları.

Yakın Zamanda Keşfedilmiş “Kritik” Besin : Kolin (Choline)

Kolin yakın zamanda keşfedilmiş bir besin maddesidir. Sadece 1998 yılında Tıp Enstitüsü tarafından gerekli bir besin olarak kabul edildi. Vücudunuz bazı şeyler yapsa da, bir eksikliği önlemek için diyetinizden kolin almanız gerekir. Ancak, birçok insan bu besin maddesi için önerilen alımı karşılamamaktadır. Bu yazıda, kolin hakkında ne bilmeniz gerektiği ve niçin ihtiyacınız olduğuna dair bilmeniz … Devamını oku

Vitaminlerin Faydaları

vitaminler

Vitaminlerin faydaları: Bilinen 13 çeşit vitamin türü yer almaktadır. (A,B,B2,B3,B5,B6,B7,B9,B12,C,D,E ve K) vitaminleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Magnezyumun Kemiklere Faydaları

Birleşik Krallık’taki Bristol Üniversitesi’nden ve Kuopio’daki Doğu Finlandiya Üniversitesi’nden bilim adamları tarafından yürütülen yeni araştırmalar, düşük magnezyum düzeylerinin kemik kırılma riskini artırabileceğini ve bunun tersine, yüksek seviyelerin sakatlığa sebep olacağını ortaya koydular. Kemik kırıkları yaşlılarda engelliliğin en önlenebilir nedenlerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin kemiğini kırdığı ve tüm kalça, omurga … Devamını oku

Glucosamine Faydaları

Glucosamine Yararları

Glucosamine Faydaları Nelerdir? Kalça ve eklem ağrılarına iyi geldiği söylenen Glucosaminenin faydaları, kullanım şekilleri ve yan etkileri.