Meyvelerin Faydaları

Meyvelerin Faydaları: Vitamin ve minerallerden oluşan meyvelerin vücudumuz üzerinde bıraktığı pozitif etkiler. Meyvelerde saklı olan sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı.

Ahududunun yararları
Meyvelerin FaydalarıYiyeceklerin Faydaları

Ahududunun Faydaları

Ahududunun Faydaları Nelerdir? Ahududu; frambuaz, sultan böğürtleni ve ağaççileği olarak da bilinmektedir. Kendi kendine yetişen ahududu kırmızı renkte, güzel kokulu ve sulu bir meyvedir. Yaz aylarında oluşan meyveyi sık, sık tüketerek sayısız faydalarından yararlanabilirsiniz.
Daha Fazla
igde faydalari
Meyvelerin Faydaları

İğdenin Faydaları Nelerdir?

İğde, zeytin familyasından sayılan bir meyve türüdür ve Asya'dan tüm dünyaya yayılma göstermiştir. Yetişme döneminde bol güneş ışığına ihtiyaç duyan iğde ağacı, verdiği meyveler ile insan sağlığı için sayısız fayda sağlar. Meyveleri sonbahar mevsiminde toplanır. Hem acı hem de tatlı olan türleri vardır. Doğada çok fazla çeşitte iğde türleri vardır ve yabani alanlarda yetişir.
Daha Fazla
muz
ManşetMeyvelerin Faydaları

Muzun Faydaları

Meyveler arasında lezzeti ile en çok sevilen ve birçok şekilde tüketimi sağlanabilen muz, sayısız faydası ile de bilinmektedir. Muz, Roma İmparatorluğu döneminde Antonius Musa adlı bir doktorun bu meyvenin dikimini sağlaması ve bu şekilde yayılma göstermesi ile tanınmıştır ve ismini de bu doktordan alır. Özellikle tropikal iklimin etkili olduğu yerlerde yetişse de, hemen hemen her bölgede muz yetiştiriciliği sağlanmaktadır. Muz en çok tüketimi ile bilinse de, tekstil ve kağıt sektöründe de kullanılabilen bir besin kaynağı olarak bilinmektedir. 500'den fazla muz türü bulunmaktadır ve muz en çok sarı rengi ile bilinse de, kırmızı ve yeşil renklerde de yetişmektedir. Olgunlaştığı zaman muz içerisinde bulunan nişasta şeker halini aldığı için, muz da bize fazlasıyla tatlı gelmektedir. Dalından koparıldıktan sonra, muz olgunlaşmasını tamamlar.
Daha Fazla
1 2 5