Vermidon Regl ağrısına iyi gelir mi?

Bu makalede Vermidon regl ağrısına iyi gelir mi?  sorusuna tıbbi açıdan cevap arayacağız. Bazen regl ağrıları çok sancılı olabilmektedir. Bu dönemde evde hangi ağrı kesici varsa ondan çare aranmaktadır. Peki evimizde daha sık bulunan Vermidon ağrı kesici adet sancısına iyi gelir mi? Önce Vermidonu biraz tanıyalım.
vermidon regl keser mi vermidon plus regl, vermidon adet ağrısı,VERMİDON, her tabletinde 500 mg parasetamol ve 30 mg kafein içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır.

Endikasyonları: VERMİDON, hafif ve orta şiddetli ağrılar (baş ağrısı, migren, ağrılı adet görme, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar) ve ateşin giderilmesinde kullanılır.

Vermidon Regl ağrısına iyi gelir mi?

Vermidon’un endikasyonunda da yazdığı gibi regl ağrısına iyi gelmektedir.  Vermidon adet keser mi? sorusunun cevabı da; Vermidon adet sancısını hafifletir fakat regliniz doğal sürecine devam edecektir. Bu dönemde  Vermidon sadece adet ağrısını gidermek  için kullanılabilir. Vermidon regl sancısını gidermek  için kullanılan en iyi yöntem değildir yani Vermidon regl keser mi? mutlaka sancınızı hafifletir. Ama bilinmelidir ki analjezik ve steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİ), vermidon un etken maddesi olan parasetemolden daha etkin olduğuna dair çalışmalar vardır.

Ayrıca bazı forum sitelerinde Ibuprofen kullanan kullananların parasetemole kıyasla daha memnun kaldıklarını yazmıştır.
Bilinmesi gereklidir ki Vermidon sandoz regl için kullanılsa da neticede bir ilaçtır ve her ilaç gibi yan etkileri olacaktır. Vücudunuzdaki bu döngüyü tanımak ve bu döneme uygun şekilde önlemler aldığınız taktirde adet döneminiz daha az ağrılı geçecektir.

Yorum yapın