Kehribarın Faydaları

Kehribar Taşının özellikleri ve faydaları: Amber ismi ile de bilinen Kehribar taşının özellikleri, kalbe ve sinir sistemine faydaları hakkında bilgiler.

Kehribarın Faydaları

Kehribarın Faydaları

Amber ismi ile de bilinen Kehribarın içeriğinde barındırdığı oksijen, karbon, hidrojen ve süksinik asit, kehribarın şifalı taş olarak adlandırılmasında etken olan içeriklerdir. Dünya üzerinde yapılan incelemeler sonucunda kehribar taşının içerisinde fosilleşmiş canlılar olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu taşın diğer taşlardan ayırt edebileceğiniz en belirgin özelliği saydam olmasıdır.

 

Kehribarın Faydaları

 • Kehribar Midenin Kuvvetlenmesini Sağlıyor: Kehribar taşı, hazımsızlık, metabolizma ve mide hastalıklarında adeta şifa kaynağıdır. Midenize kuvvet vermek, metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamak ve mide hastalıklarından korunmak istiyorsanız kehribar taşını yanınızda taşımalısınız.
 • Sinir Hastalıkları ve Depresyona Karşıdır: Kehribar sinir hastalıklarına ve depresyona neden olabilecek etkenleri engelleyerek, bireylerin ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamalarına yardımcı oluyor. Ani sinirlenmeler, duygusal travmalar sonucunda çevrenize zarar vermekten şikâyetçiyseniz bu taşı mutlaka kullanmalısınız.
 • Kehribar Taşının Kalbe Yararı: Yapılan araştırmalara göre kehribar taşını taşıyan kişilerin, taşımayan kişilere göre daha az kalp krizi riski altında olduğu saptanmıştır. Kalp krizi ve ani felç risklerini kehribar taşını kullanarak azaltabilirsiniz. Bu taşı sadece boynunuzda taşımanız bu gibi durumlarda yeterli olacaktır.
 • Kehribar Taşının Ağrılara Yararı: Kehribar taşının sağlık açısından şifalı olduğunu söylemiştik. Kehribar taşını, vücudunuzda ağrıyan herhangi bir bölgeye koyduğunuz zaman o bölgede ağrılarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Diş ağrısı, karın ağrısı, baş ağrısı, ayak ve kol ağrısı karşısında güçlü bir taş olan kehribar taşını ağrıyan bölgelerinizde yaklaşık olarak yarım saat kadar tutmanız yeterli olacaktır.

 

Kehribar Taşının Diğer Faydaları

 1. Kehribar taşı zehirlenmelere karşı yararlıdır.
 2. Ani ve aşırı kanamalarınızı kehribar taşını kullanarak dindirebilirsiniz.
 3. Kehribarın içerisine bal ve soğan ekleyerek macun elde edin. Elde ettiğiniz macunu saçlarınıza sürerek saçlarınızın dökülmesini engelleyebilir ve canlanmasını sağlayabilirsiniz.
 4. Kehribar, özellikle kış aylarında yaşanılan soğuk algınlığı ve gribe şifa kaynağıdır.
 5. Bronşit hastalığınız varsa kehribar taşını boynunuza asınız.
 6. Kehribar taşı sıcaklık enfeksiyonunun yayılmasına engel olmaktadır.
 7. Kehribar taşı kullanarak dünyaya daha pozitif bakabilirsiniz.
 8. Bademcik rahatsızlıklarına kehribar yararlı gelir.
 9. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirimi düzenler.

 

Kehribar Taşının Özellikleri

 1. Ağaç diplerinde zamanla sertleşmiş hali ile kehribar ilk çıkarıldığında herhangi bir şekle sahip değildir.
 2. Oldukça hafif ve saydam bir yapıdadır.
 3. Mavi, yeşil, beyaz, siyah, saydam, kırmızı, sarı, kemik rengi, kahverengi ve konyak renklerinde 256 renk skalası bulunur.
 4. Isıtılmaya başladığında reçine kokusunu veren kehribar 275 derecede kendi özüne dönmektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Abdullatif. dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Gerçek kehribar isteyenler müraciet etsin. Kehribar tesbihler ve boyunbagları. Kaliningraddan getirilmiş. 100% orginal.

  0538 070 07 38

 2. Ugurcan dedi ki:

  Gerçek kehribar almak isteyenlere yardımcı olurum. Begenmezseniz geri iadeli.
  05511669707

 3. Murtaza dedi ki:

  Kehribar taş isteyenler bana ulaşsın 0539 281 84 74

 4. melek polat dedi ki:

  kehribar bebek diş kolyesi aldım ağrılara iyi gelir diş çıkarma döneminde diye çok iyi geldi gerçekten herkese tavsiye ederim.

  1. tuba dedi ki:

   Nerde aldınız bende almak istiyorum ama güvenmek istiyorum nerden alacağımı bilemiyorum

   1. İrfan dedi ki:

    Ben de kızlarıma aldım şimdi ham kehribar kolye inşaAllah faydasını görürüz hangi ildesiniz yardımcı oluyum

 5. Şeyma Göznur dedi ki:

  Taşlara inanmayan insanların bu yazıyı okuduktan sonra fikirleri değişmiyorsa şaşarım. Kehribar taşı her şeye faydalı geliyormuş. Özellikle kalp krizini azaltması beni çok etkiledi.

BİR YORUM YAZ