Kuru İncir Zeytinyağı Kürü Mucizesi

Kuru incir sağlımız açısından gerçek manada mucizeler yaratan bir besindir. Oldukça yüksek bir oranda kalsiyum ve aynı zamanda fosfor içermekte olan kuru incir kemiklerimizi ve dişimizi geliştirerek çok daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. İçermiş olduğu vitamin, protein ve mineral vasıtasıyla, hücrelerimizin yenilenmesini sağlamaktadır. Doğanın bizlere armağanı mucize besinlerin başında gelen zeytinyağları da, son derece şifalı ve bir o kadar da faydalı bir besindir. Bu iki mucizevi besinin beraber insan vücudu için çok fazlasıyla faydaları bulunmaktadır.

Zeytinyağı incir kürünün yapılışı

Bu kürlerin hazırlanışı ve de uygulanışı oldukça kolaydır. İlk önce iki tane inciri bir gün öncesinden saf zeytinyağının içine koyuyoruz ve bir gün boyunca bekletiyoruz. Bir gün sonrasındaysa incirleri içinden çıkarıp hemen tüketme faslına geçiyoruz. Sonrasında yeni incirlerimizi yediklerimizin yerine koyarak tekrardan bir gün boyunca bekletiyoruz. Bu kürlerin faydalı bir sonuç vermesini istiyor iseniz kesinlikle altı ay boyunca düzenli olacak bir şekilde uygulamalısınız. Süre biraz uzun geldiğinden bu kürler sizlere zor gözükebilir ancak hazırlaması oldukça kolay olduğundan kolay bir şekilde uygulama imkanına sahipsiz. Sadece incirleri unutmamanız gerek.

 

Astım ve öksürük hastaları için zeytinyağı ve incir mucizesi

Astım ve öksürük hastaları için saf ve doğal zeytinyağında bir süre bekletilmiş iki tane kuru incirleri sabah kahvaltısından önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu kür bu şekilde en az altı ay boyunca devam ettirilmesi önerilir. Ara verilmeden uygulanacak olan bu formül öksürük ve astım problemleri olanlar için inanılmaz bir tedavi metodudur. Uygulanması mutlaka tavsiye edilir.

Sadece astım ve öksürük hastaları adına değil de akciğer hastalıklarında da oldukça önerilen bir formül konumundadır. Zeytinyağı incirinin mucizesinin bir diğer faydasıysa erkekler için sperm artırıcı bir etkisinin olmasıdır. Sadece erkekler için değil, bu karışım kadınlar için doğurganlığı artıran bir etkisi bulunmaktadır.

İncirin faydalarının en önemlisi bilindiği gibi midemizi çalıştırmasıdır. Bağırsaklarımızı yumuşatmasıyla birlikte sinir sistemlerimizi olumlu yönde etkilemektedir. Bunlarla birlikte incir ağaçlarının dallarında bulunan sütler sayesinde siğillerden de kurtulmamız mümkündür.

Zeytinyağlı kuru incirin sağlığımız açısından diğer faydaları ise şöyledir:

 • Kabızlığı giderir; lifli içeriği sahip incir, kabızlığı gidererek bağırsaklarımızın hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlar. Zeytinyağıysa bağırsak iç yüzeyini yeniler.
 • Kalp sağlığını korur; kuru incirler, içerdikleri mineral ve de vitaminler sayesinde kalp sağlığını korumakla beraber güçlendirir.
 • Kolesterolü düzenler; mucizevi içeriği sahip kuru incirler, kanda bulunan kötü kolesterol seviyelerinin düşmesine yardımcı olmaktadır.
 • Hafızayı güçlendirir; b2 vitamini içermekte olan kuru incirler, zeytinyağının formülüyle hafızayı ve de sinir sistemlerimizi güçlendirir.
 • Zayıflamaya yardımcı olur; tatlı ihtiyacınızı doğal olan bir yolla karşılayan ve metabolizmanızı hızlandıran kuru incir aynı zamanda zayıflamanıza da yardımcı olmaktadır.

 

İncirlerin içeriği

 • İncirler, lif içermesi açısından fazlaca zengindir. Özellikle de kuru incirler su içermediklerinden, lif oranı anlamında çok daha zengindir. Ancak kalorisi de taze incirlere göre çok daha yüksektir.
 • 100g taze incir 70 kalori civarında enerji sağlar. Bu miktarlar oldukça düşüktür. Bu nedenle incirler oldukça sağlıklı bir atıştırmalık seçeneğidir.
 • İncirlerin içinde bulunan antioksidan miktarları, antioksidan bakımından fazlaca zengin olan
 • elmanınkine oldukça yakın bir durumdadır. Bununla birlikte antioksidan özelliği göstermekte olan A ve K vitaminleri gibi vitaminleri de içermektedir.
 • İncirler, kan şekerinizin yükselmesini önleyebilecek bir özelliğe sahiptir. Hatta bazı uzmanlar tarafından tip 2 şeker hastalığına sahip olan kişiler için kan şekerini fazlasıyla düzenlemek adına incirden faydalanabileceği ifade edilir.
 • İncir fazlaca iyi bir selenyum kaynağı konumundadır.

“Kuru İncir Zeytinyağı Kürü Mucizesi” üzerine bir yorum

Yorum yapın