Kristal Tuzun Faydaları

Kristal Tuz Nedir?

Himalaya Kristal Tuzu olarak bilinen en doğal saf tuz olması sebebiyle sağladığı faydalar açısından geleneksel iyotlu tuzdan çok daha üstün bir tuzdur.  Bu mucizevi kristal tuzun oluşumu milyonlarca yıl öncesine dayanır.    250 milyon yıl önce kuruyan denizlerden arta kalan tuz yataklarından bazıları çok yüksek basınç altında kalarak kristalleşmiş ve yoğunlaşarak oldukça ince bir yapıya dönüşmüştür. .  Bu ince yapısından dolayı  insan vücudunda hücre içerisine kolaylıkla  girebilir. İnsan vücudu için gerekli olan 84 tane doğal mineral ve element bulunduran kristal tuza sağladığı faydalar nedeniyle Himalayalar’da ‘beyaz altın’ denmektedir.

Kristal Tuzun Faydaları

 1. Vücudun asit-baz dengesini sağlamaya yardımcı olur.
 2. Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur. Böylece yüksek tansiyonun sebep olduğu  rahatsızlıklarda doğal bir iyileşme sağlar.
 3. Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin atılmasına yardımcı olur.
 4. Böbrekte oluşan taş ve kumun atılmasına yardımcı olur.
 5. Romatizma , kireçlenme ve gut hastalığına karşı etkilidir.
 6. Dolaşım sistemi ve organlarını olumlu etkilediğinden kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.
 7. Kilo kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur.
 8. Depresyon ve strese karşı savaşır. Seretonin (mutluluk hormonu)salgılanmasına yardımcı olduğundan stres kaynaklı ruhsal sıkıntılarda doğal bir iyileştiricidir.
 9. Baş ağrısına özellikle de migrene iyi gelir.
 10. Kanserli hücrelerin oluşumunu engeller
 11. Uçuk, siğil, çil, cilt lekeleri ve aknelere iyi gelir.
 12. Sedef ve egzama tedavisinde kullanılır.

Kristal Tuz Nasıl Kullanılır?

Ağız yolu ile kullanılacaksa: 1 kavanozun içine ¼  ü kadar kristal tuz konur. Üzerini 2 parmak geçecek kadar su eklenir. İyice karıştırılıp 1 gün bekletilir. Dibinde bir miktar çözülmeden kalmış tuz kristalleri kalmalı. Eğer kavanozun  dibinde hiç kristal kalmadıysa biraz daha eklemeniz gerekmektedir. ( Karışımı hazırlarken asla metal kullanmayınız. Kavanoz kapağınız dahi plastik olmalı)

Cilt için kullanılacaksa:  Kullanılacak bölgenin  üzerine doğrudan sürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir