Kondisyon Bisikleti Faydaları

Kondisyon bisikletini haftada beş gün yarımşar saat kullanarak hayatınızda ciddi bir değişikliğe adım atabilirsiniz. Spor yapmanın insan sağlığına her bakımdan faydalı olduğunu biliyoruz. Spor yapmak aynı zamanda kişinin kendini genç ve zinde hissetmesini sağlar. Kondisyon bisikleti faydaları ile kemik ve kas yapınızı güçlendirebilir, stresinizi atabilir ve çok daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Ne işe Yarar

 

Kondisyon Bisikleti Faydaları

 1. Kondisyon bisikleti ile kalça ve bacak kaslarınızı güçlendirip zayıflayabilirsiniz.
 2. Etkili ve kalıcı bir zayıflama için kondisyon bisikleti iyi bir çözümdür.
 3. Düzenli ve sık yapılan spor hastalanmayı engeller, vücut direncini arttırır.
 4. Kemik ve kas yapısının gelişmesini sağlar.
 5. Yüksek tansiyon riskini azaltır.
 6. Sırt ağrısı ve şişmanlıktan korunmuş olursunuz.
 7. Eklemleri güçlendirir.
 8. Vücutta endorfin salgılanması oluşur ve bu sayede daha mutlu olursunuz.
 9. Tüm metabolizma hastalıklarından korunmanızı sağlar.
 10. Tempolu bir egzersiz size bir saatte kondisyon bisikleti kalori yakımı 400 ile 600 arasıdır.
 11. Düzenli çalışıldığında tüm vücut kaslarını ideal seviyeye getirir.
 12. LCD panelden vücut hız, kalp ritmi, mesafe, aksiyon gibi özellikleri görebilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikleti Yağ Yakar Mı? Spor salonunda bisiklet sürmenin faydaları

Kondisyon Bisikleti Hangi Kasları Çalıştırır?

Vücudumuzdaki en büyük kas grubu ayaklarımızda yer almaktadır. Kalori yakımı aslında kas hücrelerinin enerji tüketimi demektir. Buradan doğacak sonuç ne kadar büyük kas kütlesini çalıştırırsak o kadar çok kalori yakarız. Kondisyon bisikleti ile ayaklardaki tüm kaslar birincil olarak çalışır. İkincil olarak sırt, karın kasları çalışır.

Kondisyon Bisikleti Faydaları Yorumlar

Forum sitelerindeki yorumları sizler için incelediğimizde, Kondisyon bisikletini genellikle koşu bandından daha az ses çıkardığı için tercih edilmektedir. Buna rağmen zayıflama açısından çok faydasını gören kullanıcılar olmuştur. 20 kiloya kadar kilo veren kullanıcılar vardır. Günlük  30-45 dk arası kullanın yeterli olacağını belirtmişlerdir. Kilo vermekteki temek amaç kalp ritminizi arttırmaktadır. Yani ev hanımlarının sabahtan akşama kadar hiç oturmuyorum ama kilo alıyorum demelerinin nedeni budur. Ev tipi kondisyon bisikleti faydaları sayesinde 30 dakikalık bir spor ile nabzınızı yükselmiş olursunuz. Nabzınızı yükselterek vücudunuzu kilo verme metabolizmasına sokarsınız. Bu sayede kardiyo bisikleti faydalarından en üst seviye yararlanmış olursunuz.

Kondisyon Bisikletinin Bacaklara faydaları hakkında da yapılan yorumlarda uzun süreli kullanımlarda bacakları incelttiği ve selülitleri yok ettiği görülmüştür.

Kondisyon bisikleti Decathlon’dan yada Letgo gibi yerlerden temin edebilirsiniz. En çok rağbet gören marka voit kondisyon bisikleti markasıdır.

Kondisyon Bisikleti Zayıflatır Mı? Kondisyon Bisikleti Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılmalı?

 1. Kondisyon bisikleti faydalarından yararlanmak istiyorsanız, ilk kural özen göstermeli ve disiplini bir çalışma programı hazırlamaktır.
 2. Kondisyon bisikletinin zayıflamaya etkisini maksimum seviye görmek istiyorsak  kendinize bir program oluşturmak ve buna sadık kalmaktır. Haftanın beş günü yarım saat başlangıç için idealdir. Bu şekilde altı ayda hedefinize ulaşabilirsiniz.
 3. Spor bisikletinin faydasını görmek için sabah saatlerinde kullanmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar. Araştırmalar göstermiştir ki güne başlarken yapılan spor sayesinde nabzınızı yükseltmiş bu sayede gün boyu daha çok kalori yakmış olursunuz.
 4. Kondisyon Bisikletinin Zayıflamaya Etkisi görmek istiyorsak sıkı bir diyet programı da yapmamız gereklidir.

Kondisyon Bisikleti Zararları

Kondisyon bisikletinin belirgin bir zararı yoktur. Yalnızca dizlerinde problem olan kişilerin kullanmaları sakıncalıdır.

 

“Kondisyon Bisikleti Faydaları” üzerine 6 yorum

 1. Arkadaşlar ev tipi kondisyon bisikleti kullanıyorum. Yürüyüşten veya koşudan daha zor olan bir spor olduğunu söyleyebilirim. Öyle üzerinde yarım saat kırk beş dakika geçirmek kolay olmuyor. Eğer ilk günlerdeki hamlamanın üzerine gidip devam edebilirseniz sizden iyisi yok çünkü etkilerine inanamayacaksınız. Kilo vermekse kilo vermek, sıkılaşmaksa sıkılaşmak. Hatta ve hatta sabahları zor uyanan dinç kalkamayan biriyseniz vücudunuz bu spora alıştıktan sonra aradaki farkı göreceksiniz. Denemiş biri olarak söylüyorum.

  Yanıtla
 2. Spor salonlarına zayıflamak için haplara felan gerek yok ufak bir diyetle ve sporla bu işi halledebilirler Kondisyon Biskileti çoğu insanın evinde bulunan birşey gerçekten çok faydalı.

  Yanıtla
 3. Bacak idmanından önce faz geçilmezim ön bacağa mükemel şekilde vuruyor ancak vitesi max çıkarıp kendimizi zorluyarak ne zaman çeviremedik o zaman vitesi düşürüp devam ederim bisikleti sürmeye dinlendikten sonra tekrar vitesi max alıp bisikleti sürerim bu şekilde 5 dk boyunca devam ederim evet arkadaşların dediği gibi kilo vermeyede bire bir koşu bandından daha iyi diye bilirim…

  Yanıtla
 4. Gerçekten kilo vermeye çalışanlar için bence en önemli alet diyebilirim,kondisyon bisikleti ile kondisyonunuzu arttırabilir uzun dönemde kısa zamanda fazla kilo verebilirsiniz.

  Yanıtla
 5. Bir akrabam günde 2 saat kondisyon bisikleti ile bir kaç ayda 30 kilo verdi. Üstelik öyle katı diyetlerde yapmadı. Kesinlike tavsiye ediyorum ancak evinize almayı düşünüyor iseniz Ev tipi kondisyon bisikleti alın çünkü spor salonu tipi kondisyon bisikletini evde kullanmaya çalışırsanız vücudunuza yazık edersiniz.

  Yanıtla

Yorum yapın