SporSpor Aletleri Ve Takviyeler

Kondisyon Bisikleti Faydaları

Kondisyon bisikletiKondisyon bisikletinin faydaları ve kondisyon bisikleti çeşitleri.

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

Kondisyon bisikletini haftada beş gün yarımşar saat kullanarak hayatınızda ciddi bir değişikliğe adım atabilirsiniz. Spor yapmanın insan sağlığına her bakımdan faydalı olduğunu biliyoruz. Spor yapmak aynı zamanda kişinin kendini genç ve zinde hissetmesini sağlar. Spor yaparak kemik ve kas yapınızı güçlendirebilir, stresinizi atabilir ve çok daha rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikleti Faydaları

 1. Kondisyon bisikleti ile kalça ve bacak kaslarınızı güçlendirip zayıflayabilirsiz.
 2. Etkili ve kalıcı bir zayıflama için kondisyon bisikleti iyi bir çözümdür.
 3. Düzenli ve sık yapılan spor hastalanmayı engeller, vücut direncini arttırır.
 4. Kemik ve kas yapısının gelişmesini sağlar.
 5. Yüksek tansiyon riskini azaltır.
 6. Sırt ağrısı ve şişmanlıktan korunmuş olursunuz.
 7. Eklemleri güçlendirir.
 8. Vücutta endorfin salgılanması oluşur ve bu sayede daha mutlu olursunuz.
 9. Tüm metabolizma hastalıklarından korunmanızı sağlar.
 10. Ağırlıklı olarak bacak kaslarını çalıştırdığı için vücudun uyumlu çalışmasını sağlar.
 11. Tempolu bir egzersiz size bir saatte 400 ile 600 arası kalori yaktıracaktır.
 12. Kondisyon bisikletiniz evde ise, evden çıkmadan form tutmanız mümkün olacaktır.
 13. Düzenli çalışıldığında tüm vücut kaslarını ideal seviyeye getirir.
 14. LCD panelden vücut hız, kalp ritmi, mesafe, aksiyon gibi özellikleri görebilirsiniz.
 15. Ter yolu ile kalori yakılmasına yardımcı olur.
 16. Vücudun tüm noktalarının hareket etmesi sağlanır.
 17. Kalıplaşmış yağlar parçalanır ve rahat kilo verirsiniz.
 18. Soğuk havalarda dışarıda yürümek ya da bisiklet sürmektense evde egzersizinizi kolayca yapabilir bu sayede zamandan kazanabilirsiniz.

 

Kondisyon Bisikletlerinin Çeşitleri

Kondisyon bisikletlerinin iki türü bulunmaktadır. Bunlar:

 • Ev tipi kondisyon bisikleti,
 • Spor salonu tipi kondisyon bisikleti.

Kondisyon bisikletlerini gerek internetten gerekse bazı alışveriş merkezlerindeki yetkili firmalardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Kondisyon bisikleti seçerken istediğiniz özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ev tipi kondisyon bisikletlerinde seçeneğin çok olması sizi yanıltmasın. Mümkünse bu konuda bir uzman yardımı alın ve size en çok uyacak kondisyon bisikletini seçin.

 

Kondisyon Bisikletinden En Fazla Yararı Almak için Yapmanız Gerekenler

 1. Kondisyon bisikleti faydalarından yararlanmak istiyorsanız, ilk kural özen göstermeli ve disiplini bir çalışma programı hazırlamaktır.
 2. Etkili ve kalıcı zayıflamanın kuralı kendinize bir program oluşturmak ve buna sadık kalmaktır. Haftanın beş günü yarım saat başlangıç için idealdir. Bu şekilde altı ayda hedefinize ulaşabilirsiniz.
 3. Eğer yoğun bir tempoda çalışıyorsanız evde spor yapabilirsiniz elbette; ancak disiplinli ve iyi bir programa sahip olmak için bir personal trainer ile çalışmak daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.
 4. Şu anda gelişen fitness koçluğu sistemi ile birlikte, eve dahi hoca çağırma imkanınız mevcuttur. Bu sebeple ihtiyaç ve önceliklerinizi belirleyip kendinize buna göre bir çalışma prensibi belirlemenizde fayda var.

6 yorum

 1. Merhaba ev tipi kondisyon bisikleti salon tipliden nasıl ayırt edə biliriz yardımcı olurmusunuz?

 2. Arkadaşlar ev tipi kondisyon bisikleti kullanıyorum. Yürüyüşten veya koşudan daha zor olan bir spor olduğunu söyleyebilirim. Öyle üzerinde yarım saat kırk beş dakika geçirmek kolay olmuyor. Eğer ilk günlerdeki hamlamanın üzerine gidip devam edebilirseniz sizden iyisi yok çünkü etkilerine inanamayacaksınız. Kilo vermekse kilo vermek, sıkılaşmaksa sıkılaşmak. Hatta ve hatta sabahları zor uyanan dinç kalkamayan biriyseniz vücudunuz bu spora alıştıktan sonra aradaki farkı göreceksiniz. Denemiş biri olarak söylüyorum.

 3. Spor salonlarına zayıflamak için haplara felan gerek yok ufak bir diyetle ve sporla bu işi halledebilirler Kondisyon Biskileti çoğu insanın evinde bulunan birşey gerçekten çok faydalı.

 4. Bacak idmanından önce faz geçilmezim ön bacağa mükemel şekilde vuruyor ancak vitesi max çıkarıp kendimizi zorluyarak ne zaman çeviremedik o zaman vitesi düşürüp devam ederim bisikleti sürmeye dinlendikten sonra tekrar vitesi max alıp bisikleti sürerim bu şekilde 5 dk boyunca devam ederim evet arkadaşların dediği gibi kilo vermeyede bire bir koşu bandından daha iyi diye bilirim…

 5. Gerçekten kilo vermeye çalışanlar için bence en önemli alet diyebilirim,kondisyon bisikleti ile kondisyonunuzu arttırabilir uzun dönemde kısa zamanda fazla kilo verebilirsiniz.

 6. Bir akrabam günde 2 saat kondisyon bisikleti ile bir kaç ayda 30 kilo verdi. Üstelik öyle katı diyetlerde yapmadı. Kesinlike tavsiye ediyorum ancak evinize almayı düşünüyor iseniz Ev tipi kondisyon bisikleti alın çünkü spor salonu tipi kondisyon bisikletini evde kullanmaya çalışırsanız vücudunuza yazık edersiniz.

Leave a Response