İnternetten Otobüs ve Uçak Bilet Almanın Faydaları

Milenyum çağına adımımızı atmamızla birlikte hayatımıza giren internet, insanın hayatını bir hayli kolaylaştırdı. Günümüzde, bilet almak gibi bir işlemi internet üzerinden 5 dakikada halledebiliyorken, eskiden, bilet satış noktalarına ya da acentelere gitmemiz gerekiyordu. Üçüncü kişileri aradan çıkartarak, daha hızlı ve güvenilir bir alışveriş ortamı sağlayan internetten araştırma yaparak, en ucuz, en hızlı ve en kaliteli hizmet veren firmayı bulabilir, biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

İnternetten Otobüs Bileti Almanın Faydaları

İnternetten otobüs bileti almanın pek çok faydası bulunuyor. Size zamandan kazandırdığı gibi tercih edeceğiniz firmanın tüm bilgilerine tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. Üstelik size, seyahat etmek istediğiniz koltuğu seçme imkanı tanıyor. Buna ek olarak, acil bir durumla karşılaştığınızda ve bir yakınınız için bilet alınması gerektiğinde, yakınınızın kimlik bilgilerini kullanarak 5 – 10 dakika içerisinde bilet alabilirsiniz.

  • Zamandan Tasarruf Edersiniz

”Vakit, nakittir!’ sözü, günümüzde yaşayan insanlar için artık bir motto halini aldı desek yeridir. Her şeyin hızla ölçüldüğü bir dünyada tasarruf edilebilen 30 – 40 dakika bile çok önemli sayılıyor. Yemek tarifine bakmak, arkadaşlarınızla konuşmak gibi en basit gündelik işleri dahi internet üzerinden yapabildiğinizi düşünürsek, otobüs biletinizi de internetten alarak zaman kazanabilirsiniz. Otobüs firmalarına gidip, tek tek fiyat alıp daha sonra da bu fiyatları karşılaştırarak bütçenize en uygun firmayı, yola çıkmak istediğiniz saatle uyuşturmak en azından 2 – 3 saatinizi alabiliyor. Halbuki internet üzerinden tek bir sayfaya giderek, firmaların sefer saatlerini ve bilet fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında iletişim bilgilerinizi girerek satın alabileceğiniz bilet için harcayacağınız süre ise en fazla 5 – 10 dakika olacaktır.

  • Otobüs Firmalarının Bilgilerine Tek Tıkla Ulaşabilirsiniz

Otobüsle sıklıkla seyahat edenlerin genellikle tercih ettikleri bir firma olsa da, otobüse daha az binenler genellikle bilet satın almadan önce firmaların sefer saatlerini, hangi şehirlere gittiklerini, kısa tarihlerini bilmek isteyebilirler. Bu tarz bilgileri, firmaların ofislerine gitmektense, internet üzerinden tek tıkla elde edebilirler. Firmaların hangi gün, saat kaçta, nereye sefer düzenledikleri, kaç yılında kuruldukları vb. bilgilere sadece tek tıkla ulaşabilirsiniz.

  • Bütçenize En Uygun Otobüs Firmasını Seçebilirsiniz

İnternet üzerinden otobüs bileti almanın belki de en büyük faydası, bütçenize en uygun bileti seçebiliyor olmanız. Otobüs firmalarının internet sayfalarına girdiğiniz takdirde, seferlerin sağ tarafında fiyat bilgisi görürsünüz. Genellikle üst tarafta da filtreleme özelliği bulunur. Buradan ‘En düşük fiyattan’ seferleri sıralayabilirsiniz. Böylece en uygun fiyatlı olan seferler en üstte yer alır. Ayrıca, tüm otobüs firmalarının seferlerini tek bir yerde toplayan internet siteleri (arama motorları) üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İstediğiniz Koltukta Seyahat Etme Özgürlüğü Elinizde

Otobüs firmalarının şubelerine giderek bilet alındığı dönemde eğer girişken biri değilseniz, şubedeki yetkilinin verdiği koltuğu razı oluyordunuz. Gerçi yetkiliden cam kenarı veya koridor olarak özel talepte bulunsanız dahi, sistemdeki boş koltukları göremediğiniz için size istediği bileti verebiliyordu. İnternetten bilet alma devriyle bu sorunda ortadan kalktı. Artık dilediğiniz koltukta seyahat edebilirsiniz. Bilet satın alma butonuna tıkladığınızda, eskiden şubede bulunan yetkilinin önünde açılan sayfa gibi sizin de önünüzde boş koltukların gösterildiği bir sayfa açılıyor. Siz de bu koltuklar arasından boş olan bir tanesini seçerek biletinizi alabilirsiniz.

  • Başkasının Adına Kolaylıkla Bilet Satın Alabilirsiniz

Bazen, öyle bir an geliyor ki, sizinle aynı şehirde yaşamayan bir tanıdığınız için bilet almanız gerekebiliyor. Özellikle yaşlı insanların internetle gençlere oranla pek arası olmadığı için sizden yardım talep edebiliyorlar. Tek ihtiyacınız olan, bilet satın almak istediğiniz kişinin adı – soyadı, telefon numarası, mail adresi ve T.C. kimlik numarası. Bu bilgileri, tanıdığınız kişiyi telefonla arayarak edinebilirsiniz. Ödemeyi de tanıdığınızın kartından yapabileceğiniz gibi kendi kredi kartınızı da kullanabilirsiniz.

İnternetten Uçak Bileti Almanın Faydaları

Uçak biletinizi internetten alarak hayatınızı çoğu anlamda kolaylaştırabilirsiniz. Uygun fiyatlı bilet almak isteyenler için hava yolu firmalarını karşılaştırma imkanı sunan internet, aynı zamanda acenta firmalarına ödenen komisyon tutarının da cebinizde kalmasını sağlıyor. Üstelik, daha önceden internetten uçak bileti satın aldıysanız, firmanın yıl içerisinde sağladığı fırsat ve kampanyalardan da haberdar olup yararlanabiliyorsunuz. Acil bir durumda, çabucak uçakla seyahat etmeniz gerekirken seyahat acentelerinin mesai saatleri dışında hizmet vermediğini aklınıza getirdiğinizde, internetten biletinizi satın alabilirsiniz. Üstelik, araştırma yapmanız ve uygun fiyatlı bir bilet bulmanız ortalama 5 – 10 dakika sürüyor.

  • Acentelere Komisyon Ücreti Ödemenize Gerek Kalmaz

Acenteler, uçak firması ile müşteri arasındaki aracı firmalar oldukları için, satılan her biletten kendilerine belirli miktarlarda komisyon alırlar. Bu komisyon çok büyük bir meblağ olmamasına karşın, yıl içerisinde sık sık uçakla seyahat edenler için büyük miktarlara tekabül edebilir. Biletinizi internetten aldığınız takdirde ise 3. kişilere ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz. En azından, sayfada gördüğünüz fiyat üzerinden ücretlendirilirsiniz, daha fazlası talep edilmez.

  • En Uygun Fiyatlı Uçak Biletini Kolaylıkla Bulabilirsiniz

Türkiye’de hizmet veren hava yolu firmaları arasında gitmek istediğiniz yere en uygun fiyatlı seferi düzenleyen şirketi bulabilmek artık çok daha kolay. İnternet üzerinden yapacağınız ufak bir araştırmayla hava yolu firmalarının internet sitesine girebilir, gitmek istediğiniz tarihi seçerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Üstelik, tatil planınızı çok önceden planladıysanız, uçak biletinizi şimdiden alarak oldukça uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz. Eğer tüm firmaların sitelerini gezerek fiyat karşılaştırması yapmak istemiyorsanız, sizin için firmaların tüm seferlerini tek bir listede toplayan internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

  • 7 Gün 24 Saat Bilet Satın Alabilirsiniz

Seyahat acenteleri, mesai saatleri dışında hizmet vermedikleri için acil bir durumda uçak bileti almak istediğiniz takdirde muhatap bulamıyorsunuz. Özellikle gece uçuşları için büyük sıkıntıya sebep olan bu durumda her geçen dakika yerler doluyor ve uçuşta yer bulamayabiliyorsunuz. Bu durumda internet devreye giriyor. Dilediğiniz günde ve dilediğiniz saatte, internet üzerinden uçak bileti satın alabiliyorsunuz.

  • Zamandan Kazanırsınız

Yaşadığımız dönemde her şeyin anahtarı hız olduğu için kimse, seyahat acentesine gidip, hava yolu firmaları hakkında bilgi alıp, sefer saatlerini öğrenip, en uygun fiyatlı bileti satın almak istemiyor. Tüm bunlar için yolu ve trafiği de hesaba katarsak en azından 2 – 3 saatinizi harcamanız gerekiyor. Bunun yerine, yukarıda yer alan tüm bilgilere internet üzerinden rahatça ulaşabiliyorsunuz. Firma hakkında bilgi edinebilir, en uygun fiyatlı uçak biletini satın alabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapmak için harcamanız gereken süre ortalama 5 – 10 dakika civarında oluyor.

  • Fırsat ve Kampanyalardan İlk Önce Siz Haberdar Olursunuz

Uçak biletinizi bir kez dahi internetten aldıysanız, satın alma işlemi sırasında firmalar size, gelecekteki fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak isteyip istemediğinizi sorar. Eğer ‘İstiyorum’ butonuna tıklarsanız firmalar, ya cep telefonunuzu, ya mail adresinize ya da ikisine birden bilgilendirme mesajları gönderirler. Böylelikle hava yolu firmalarının müşterilerine sundukları fırsatlardan, kampanyalardan, indirimlerden ve promosyonlardan ilk önce siz haberdar olursunuz. Yıl içerisinde sık sık seyahat eden kişiler için bu kampanyalar oldukça önemli olabiliyor.

Yorum yapın