İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilonuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey; boy, kilo ve cinsiyet bilgilerinizi aşağıdaki ideal kilo hesaplama aracına doğru bir şekilde girmektir. İdeal kilonun altında olmakta, üstünde çıkmakta risk teşkil eder ve doktora görünerek bu sorun en kısa zamanda giderilmelidir.

 

İdeal Kilonun Korunması

İdeal kiloda olmak için düzenli egzersiz veya spor yapmanıza gerek yok.

  • Önemli olan günlük harcadığınız enerjiye oranla; ihtiyacınız olan protein, vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almaktır.
  • İdeal kiloyu korumak için yemek saatlerine önem verilmeli ve alınan yağ oranına dikkat edilmelidir.
  • Erkekler günlük en az 2-2.5 litre su, kadınlar ise 1.5-2 litre su tüketmelidir.
  • Fazla kilo almak için; beyaz ekmek, çikolata ve tatlı tüketimi sınırlandırılmalıdır.

 

Bu sonuca göre tam olarak kaç kilo almanız veya vermeniz gerektiğini öğrenmek için ideal kiloya ulaşma aracını kullanabilirsiniz.

 

İdeal Kiloya Ulaşma Aracı

İdeal kilo uzaklık hesaplama aracına istenen bilgileri eksik girerek, ideal kilonuza ulaşmak için vermeniz ve almanız gereken kilo miktarını öğrenebilirsiniz.

İdeal Kiloya Ulaşmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İdeal kilo hesaplama cetvelinde kilonuz olması gerekenden eksik çıktı ise diyetisyene danışarak kilo alma programı talep edebilir, fazla çıktı ise kilo vermek için diyet ve spor aktivitelerine katılmanız gerekmektedir.

 

Bilinmelidir ki ideal kiloda olmak beslenme ve uyku düzeni ile alakalıdır. Gece geç saatlere kadar oturmak sizi ya gereğinden fazla yedirerek yağ depolatır ya da hiç yemeyerek zayıflatır. Bu yüzden erken yatıp erken kalkmaya özen göstermelisiniz.

 

İdeal Kilo Hesaplayıcı Nasıl Çalışır?

İdeal kilo hesaplama aracına cinsiyetinizi, yaşınızı, boyunuzu ve kilonuzu yazdıktan sonra hesapla demeniz yeterli. Hesaplama sonucunda çıkan sonucu hesaplama çubuğundan ve altında yer alan açıklamadan öğrenebilirsiniz.

  1. Yeşil alan ideal kilonuzda olduğunuzu,
  2. Yeşil alanın solundaki kırmızı alan ideal kilonuzun altında,
  3. Yeşil alanın sağındaki kırmızı alan ise ideal kilonuzun üstünde olduğunuzu gösterir.

İdeal kilo çubuğunun altında yer alan sonuca göre risk durumunuzu öğrenebilirsiniz.

 

İdeal Kilosu Düşük Olanlar Ne Yapmalı?

Kilo vermek kanıtlanmıştır ki kilo almaktan daha kolaydır. Kilo almak için çabalıyor ve sonuç alamıyorsanız hemen pes etmeyin. Çünkü uyguladığınız yöntemler size en az 2 ayda geri dönüş yapar.

 

Kilo almak adına yenilen sağlıksız besinler size bir nebze kilo aldırır fakat sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden mutlaka bir uzman kontrolünde kilo alma desteği görmelisiniz. Kilo almanın en kolay yollarından biri de bol yemek yemek ve birden yüklü su içmektir.

 

İdeal Kilosu Yüksek Olanlar Ne Yapmalı?

Kilo vermek içinde aynı kilo almak için uygulanan uzman ellere görünmektir. İnternette verilen diyet programları size uygun olmayabilir. Bu diyetler hızlı kilo vermenizi sağlarken sağlığınızla oynamanıza neden olabilir. Bol hareket, düzenli beslenme ve küçük menülerle kısa zamanda sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Yorumlar 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir