Hirudoid Forte Krem Nedir? Varise İyi Gelir Mi?

Hirudoid Forte Krem Nedir?

Hirudoid forte krem çeşitli nedenlerle oluşan şişme burkulma ve morarma gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Hirudoid forte krem aynı zamanda çeşitli varis hastalıklarında kullanılır. Lokal olarak sürülerek uygulanır. Uygulanan bölgedeki pıhtıyı azaltır, yangıya (inflamasyon) bağlı acıyı azaltır, damarları genişletir ve morarmış alanların daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Hirudoid forte kremin Endikasyonları: Yüzeysel flebit  ve tromboz. İltihaplı varisli damarlar. Bacak ülserleri (varis veya yerçekimi ülseri). Variköz venlerin sklerozundan sonra takip tedavisi. Damarların genel bakımı (flebitin önlenmesi). Çeşitli iltihaplı süreçler de kullanılır.

Hirudoid forte krem etken maddesi: 100 g krem içinde 445 mg (40.000 Ü) mukopolisakkarit polisülfat (kondroitin polisülfat) bulunur. Yardımcı maddeler:  hirudoid forte 0.445 krem. Cutina, orta zincirli trigliserit, miristil alkol, izopropil miristat, bentonit, izopropil alkol, 2-fenoksi etanol, imidüre, perfüme oil ve deiyonize su.

Hirudoid forte krem etken maddesi olan  mukopolisakkarit polisülfat sığır kıkırdağından elde edilen doğal bir moleküldür. Hirudoid jelin etken maddesi Heparinoidler grubuna girer. Heparinoidler, heparinin türevleri olan glikozaminoglikanlardır. Bunlar oligosakaritler ve bitki, hayvan veya sentetik kaynaklı sülfatlanmış polisakaritlerdir.

hirudoid forte krem nasıl kullanılır

Hirudoid Forte Krem Ne işe Yarar Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

Hirudoid forte krem cilt üzerinden etki eder. Pıhtı önleyici ve anti-enflamatuar olarak çalışır. Anti-enflamatuar özelliğini biraz daha açarsak, yaralandığımızda darbe alan bölge bir şişlik olur, morarmaya ve acımaya başlar. Bu durum tama olarak darbeye bağlı gelişmez daha çok vücudumuzun bir savunması olarak oluşan bir durumdur. İşte Hirudoid forte krem tam da bu noktada iş görür şişmeyi, morarmayı ve buna bağlı acıyı ciddi oranda önler.

Hirudoid forte krem iltihabı kuvvetle inhibe eder etme özelliği vardır. Bağ dokusunun yenilenmesini destekler. Hirudoid cilt ve diğer dokular tarafından iyi tolere edilir ve hastalığın süresini kısaltır. Hirudoid Forte insan dokusuna yüksek bir afiniteye sahiptir ve iyi tolere edilir. Hyaluronik asit ve kollajen sentezini uyarır. Doku rejerenasyonunu arttırır. Doku hasarının iyileşme sürecine katkıda bulunur. Mikrosirkülasyonu iyileştirir. Derinin nemlenme kapasitesinde artış sağlar.

Hirudoid Forte Krem Varise İyi Gelir Mi?

Hirudoid forte krem in damar açıcı özelliklerinden bahsetmiştik. Aynı zamanda iltihap üzerinde çok etkidir. Bu endikasyonları sayesinden varis üzerinde çok rahatlatıcı bir etkisi vardır. Organik bazlı içeriği sayesinde uzun kullanımlardaki yan etkileri de azdır. Hali hazırda varis ameliyatlarından sonra reçete edilen bir ilaçtır. Fakat ilerlemiş varisleriniz varsa kesinlikle doktora görünmeniz gerekmektedir.

Hirudoid Forte Krem Morluk

Hirudoid Forte Krem Nerelerde Kullanılır?

Lenfadenit, güneş yanığı. Eksüdalar, ödem ve hematomata. Sert izlerin yumuşaması. Yaralanma, yanık, cerrahi işlem vb. İzlerini iyileştirmek. İnflamasyon, ağrı, eritem ve cildin güneş yanığından kurumasını azaltır. Özellikle Şişlik, morluk, travma düşünüldüğünde hekimlerce  ilk akla gelen üründür.

Hirudoid Forte Krem bebeklerde kullanımı?

Bazı durumlarda hekimlerce reçete edilir fakat hekiminize danışmadan kullanmayınız. Örneğin yürüme döneminde bebeklerin düşmesiyle oluşacak morluklarda reçete edilir.

Hirudoid Forte Krem Yüze Sürülür Mü?

Yüze sürülmesinde sakınca yoktur. Hirudoid Forte Krem göz altına da sürülebilir. Fakat uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır.

Hirudoid Forte Krem Morluklara İyi Gelir Mi?

Hirudoid Forte Krem Morluklara son derece iyi gelir. Üstelik uygun fiyatı ile bu durum için temin edebileceğiniz en iyi üründür. Sadece morluk değil aynı zamanda acıyı da azaltır. Hatta darbe alan bölgenin normalden daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Hirudoid Forte Krem Morlukları Kaç Günde Geçirir?

Hirudoid forte un etken maddesi ile yapılan çalışmalarda; Ezilme, burkulma gibi akut travma şikayetleri olan hastaların % 84’ ü 1 hafta içinde hareket kabiliyetlerini tamamen geri kazanmıştır.  Hastaların % 100’ ünde 4 gün içinde ağrı tamamen sonlanmıştır, %99’ unda şişlik 5 gün içinde kaybolmuştur.

hirudoid forte krem

Hirudoid forte jel Nasıl Kullanılır?

  • Hekim tarafından aksi belirtilmediği takdirde, krem bitenekadar günde bir veya iki kez etkilenen bölgeye hafifçe (3-5 cm) bir krem sürülmelidir.
  • Özellikle ağrılı inflamasyon veya tromboz vakalarında, etkilenen bölge ve çevresi, Hirudoid / Hirudoid Forte ile hafifçe örtülmeli ve bir pansuman uygulanmalıdır. Hirudoid / Hirudoid Forte, toplam etkiyi yoğunlaştırmak için etkilenen bölgenin çevresine hafifçe masaj yapılmalıdır.
  • Sert izlerin yumuşaması için, krem alana kuvvetlice masaj yapılmalıdır.
    Gerekirse daha fazla Hirudoid Forte krem kullanılabilir.

Kaynakça;

https://www.medicines.org.uk/emc/product/1341/smpc

http://www.mims.com/myanmar/drug/info/hirudoid-hirudoid%20forte?type=full

https://www.santafarma.com.tr/photos/2/pdf/e88378f9fcb8c0764da97395f750c777.pdf

Yorum yapın