Dardanel Tonun Faydaları

Dardanel Tonun Faydaları

Balık, günlük hayatımızda haftada en az üç öğün tüketmemiz gereken zengin bir besin kaynağıdır. Balık fosfat ve omega bakımından oldukça zengindir. Balıkta aynı zamanda iyot, demir kalsiyum gibi maddeler bulunmaktadır. A, D ve B vitaminlerini içermektedir.

 

Dardanel Ton’un Faydaları

 1. Yüksek oranda omega 3 içerdiğinden günlük omega ihtiyacını karşılamaktadır. Omega 3 yağ asitleri hem hücrenin temel yapı taşı ve hem de birçok yaşamsal fonksiyonun düzenleyicisidir.
 2. Beyin fonksiyonlarını ilerleterek beyin gelişimine önemli katkılarda bulunur.
 3. Dardanel Ton, alzheimer hastalığını büyük ölçüde engellemektedir.
 4. Güçlü bir antioksidan olan balık tüketimi sayesinde vücuttaki kötü maddelerin atılmasını sağlar.
 5. Çocuklarda kemik yapısının güçlenmesinde çok önemli bir besin kaynağıdır. Düzenli olarak tüketilmesi kemik yapısını kuvvetlendirir aynı zamanda kadınlarda kemik erimesini de önler.
 6. Günümüzde yoğun bir şekilde çalışan insanların beyin yorgunluğu için oldukça yararlıdır.
 7. Zayıflamak isteyenler için en önemli besin kaynağıdır. Hem sağlıklı bir zayıflama hem de planlı bir diyet yapmış olursunuz.
 8. Şeker hastalarının yapısına uygun olarak şeker yapısını düzenler. Şekeri düzenlemeye yardımcı olur.
 9. Hafta da en az 2 kere tüketmek felç riskini azaltır.
 10. Meme kanseri başta olmak üzere birçok kanserin önlenmesine yardımcı olur.
 11. Damarlarda ki kanı temizleyerek kalp, damar tıkanıklarını önlemeye yardımcı olur.
 12. Kolesterol hatalarında; Kolesterolü dengeleyerek hastaların rahat nefes almasını sağlar.
 13. Balık tüketiminin yoğun olduğu yerlerde depresyon hastalığına yakalanma riskinin de azaldığı kanıtlamıştır.
 14. Balık aynı zamanda yaşlanmayı geciktirmektedir ve iç organlarında genç kalmasına yardımcı olur.
 15. Hamile ve emziren kadınlar omage desteği başta olmak üzere ton balığının faydaları için bu tür konserve balıkları tüketmelidir.
 16. Ton balığı gibi sağlıklı olan diğer hayvansal gıdalar hakkında daha fazla bilgiyi Hayvansal gıdaların faydaları kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Dardanel Tonun Tüketim Şekilleri

 

Neden Dardanel Ton?

Dardanel Ton konserve halinde piyasada marketlerde rahatça bulabileceğimiz çok lezzetli bir yiyecektir. Mevsimsel olarak her zaman taze balık bulamadığımız için ve av yasakları nedeniyle taze balık sorunu çektiğimiz dönemlerde Dardanel Ton vazgeçilmez bir yiyecektir. Hem uzman konservesi sayesinde tazeliğini uzun süre korumaktadır hem de besin değerinden bir şey kaybetmemektedir. Bu nedenle balık bulmadığımız dönemlerde kendimizi ve çocuğumuzu balıktan mahrum etmemek gerekir. Bu nedenle Dardanel Ton güvenle ve iştahla tüketilebilir.

“Dardanel Tonun Faydaları” üzerine 3 yorum

 1. Ton baligi yagini nereden bulabilirim yada gercek ton baligi yagi iceren ton baligi konservesi varmidir cok acil ve onemli

  Yanıtla
 2. 🙂 Tabiki ağır metaller büyük balık küçük balığı yediğinden dolayı ton balığında daha fazla miktarda birikmektedir. Günlük olarak tüketilmemesini önermemekle birlikte kendim de uzun süredir haftada 1-2 tüketirim. Protein ihtiyacı ve omega 3 yağ asitleri bakımından zengin @remzi

  Yanıtla

Yorum yapın