Yoğurt Kilo Verdirir mi? Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Kilo Verdirir mi? Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Sizlere bu yazımızda yoğurt kilo verdirir mi ve yoğurdun faydalarından bahsetmek istiyorum. Yoğurt özellikle kalsiyumunu çok yüksek olan çok kaliteli bir protein kaynağı olan süt yoğurt gurubunda bulunan çok değerli bir besinimiz.

Özellikle kilo verme programlarında biz yoğurdu mutlaka kullanırız çünkü yapılan çalışmalarda alınan kalsiyumlarda kilo verme üzerinde çok olumlu etkisi bulunmakta yani yoğurt kilo vermemize evet yardımcı oluyor diyebiliriz.

Bu yüzden yoğurdu öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka birer kase koyarız ki o yeterli kalsiyum alımımızı yoğurt çok güzel bir şekilde sağlasın. Light ve orta yağlı yağı azaltılmış yoğurtlarda ise kalsiyum çok daha fazla çünkü yoğurt daha konsantre olduğu için kalsiyum içeriği artmakta bu yüzden yağsız yoğurtları kullanırsanız daha fazla kalsiyum almış olursunuz.

Yoğurt aynı zamanda kemik sağlığımız içinde kalsiyum alımımızda destek olmakta örneğin bir kase yoğurt tükettiğimizde günlük almamız gereken kalsiyum ihtiyacımızın 3/1 rini karşılamış oluruz. Tabiki bu  kişiden kişiye değişebiliyor örneğin; günlük almamız gereken kalsiyum ihtiyacımız yaşlılarda, gelişmekte olan çocuklarda ve osteoporoz riski olan 50 yaş üstü kadınlarda miktar birazcık daha artmakta bu kişilerin belki bir porsiyon daha yoğurt, ayran veya cacık yada süt tüketmeleri gerekiyor diyebiliriz pratik olarak.

Evet yoğurt hem kilo verdiriyor hemde sağlık beslenme açısından gerçekten menülerimizde olması gereken bir besin bu yüzden yoğurtsuz bir gününüz olmasın diyerek yazımı bitiriyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ