Zemzem Suyunun Faydaları

Zemzem, hem geleneksel olarak hem de tıbbi olarak herkes için faydalıdır. Geleneksel olarak zemzem, Müslümanlar için tarihi bir değere sahiptir. Bunun yanında tıbbi açıdan, diğer su kaynaklarından ayıran eşsiz içeriklere sahiptir.

 

Zemzem Suyunun Faydaları

 1. Anti bakteri Özelliği İçerir: Zemzem suyu, mikrop ve bakterileri yok eden florür özelliğe sahiptir.
 2. Yüksek Kalsiyum Konsantrasyonuna Sahiptir: Zemzemi diğer su kaynaklarından ayıran özelliklerden biri, yüksek kalsiyum kalitesine sahip olması gerçeğidir. Kalsiyum maddesi, yorgunluğu gidermeye yarar ve uzun bir hastalık sürecinden iyileşen kişiler için iyi gelir.
 3. Hastalıkları İyileştirir: İslam dinindeki inanca göre zemzem, kutsal bir sudur ve bu yüzden hastalıkları tedavi etme gücüne sahiptir. Tıbbi açıdan ise, bu durum diğer su kaynaklarından önemli ölçüde ayıran mineral içeriklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Zemzem suyu içerek, birçok hastalıktan kurtulabilirsiniz. Zemzemin bu özelliği, yüksek kalsiyum konsantrasyonuna, magnezyuma ve diğer faydalı minerallere sahip olmasından kaynaklanmaktadır.
 4. Eşsiz Bir Billurluğa Sahiptir: Yokohama Üniversitesinde Dr. Masaru Emoto tarafından yapılan bilinen iyi bilinen bir araştırmada, Zemzemin diğer sular ile karşılaştırıldığında çok eşsiz bir molekül yapısına sahip olduğunu bulmuştur. Zemzemin molekül yapısı temiz, tertipli, parlaktır ve 12 büyüleyici renge sahiptir.
 5. İnsan Hücrelerini Güçlendirir: Münihte Alman bir bilim adamı tarafından yapılan bir araştırmaya göre zemzem, insan vücudu sistemindeki insan hücrelerini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.
 6. Diyete Yardımcı Olur: Zemzemin kilo verme konusunda yardımcı olduğu iyi bilinen bir gerçektir. Açlık hissini azalttığı bilinir ve böylece yeme isteğini azaltır.
 7. Formu Artırır: Zemzemin düzenli bir şekilde içilmesi vücudun besin ihtiyaçlarının tamamını karşılamaya yardımcı olur. Bu da insanın formunu sürdürmesi ve artırmasında fayda sağlar.
 8. Görme: Zemzemin göze uygulanması, daha iyi bir görüş yeteneğine sahip olmaya yardımcı olur. Yüzün zemzem ile yıkanması, birçok göz hastalığının etkisini azaltmaktadır.

Diğer Faydaları

 • Mineraller bakımından zengindir.
 • Pozitif enerji verir.
 • Kirden arınmıştır.
 • Temiz ve sağlıklı bir vücudun devamlılığını sağlar.
 • Açlık ve susuzluğu gidererek enerji yeniler.
 • İçerisinde bulunan bol mineraller sayesinde dayanıklılığı artırır.
 • Baş ağrısına iyi gelir.
 • Daha sağlıklı kemiklerin oluşmasına yardımcı olur.

Nasıl Daha Fazla Fayda Sağlanır

Zemzem suyunun sağlığa olan faydalarından yararlanmak için, içilebildiği kadar zemzem içilmelidir. Zemzem suyunun düzenli tüketimi, ara sıra tüketilen zemzem suyu ile karşılaştırıldığında daha faydalı olduğu açıktır. Ayrıca zemzem suyunun düzenli tüketimi, vücudunuzun formunu ve dayanıklılığının korunmasında yardımcı olur. Bununla kalmayıp, herhangi bir hastalığa sahip olduğunuzda ya da yorgun olduğunuzda, zemzem suyu içmek sizi iyileştirir ve hastalığınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

 

“Zemzem Suyunun Faydaları” üzerine 2 yorum

 1. Dünyanın en temiz içeceklerinden biridir zemzem,tadını here ne kadar da pek beğenmesem de peygamberimizin de bunu içtiğini düşünerek içiyorum ve şerefleniyorum,faydalarına diyecek bir şey yok zaten.

  Yanıtla
 2. Her sıkıntının hastalığın şifası zemzem suyu yazıda çok açıklayıcı olmuş herşeyin şifası zemzem suyu Dini inancımız gereği şifalı olduğunu biliyorduk fakat bu kadar çok faydası olduğunu yeni öğrendim

  Yanıtla

Yorum yapın