Yılan Yağının Şaşırtıcı 10 Faydası

Yılan yağı satıcılığı yayılan bir meslektir. Amerika Birleşik Devletlerinde tüketiciler yılan yağını yaygın olarak tıbbi sahteciliğin ikonik örneği olarak algılamaktadır. Yılan yağı sahtekar satıcıların sunduğu gibi bir sihirli çözüm değildir. Buna karşılık yılan yağı çeşitli şaşırtıcı sağlık faydaları sunar. Yılan yağı, güçlü bir şekilde tıbbi omega 3 yağ asidi olan eikosapentaeonik asit bakımından zengindirç bu besin değeri yüksek bileşen, balık yağı, kril yağı ve su yosunu yağı ile ilgili terapetik etkilerin birçoğunu sunar. Bu bileşen sayesinde yılan yağı birçok yaygın hastalıklar için akla uygun bir tedavi seçeneği olabilir.

 

Yılan Yağının Faydaları

 1. Ağrıları Giderir: Geleneksel Çin tıbbında yılan yağı, başta eklem yangısı olmak üzere ağrı ve iltihaplar için bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar, omega 3 yağ asidinin romatizmal eklem iltihabı gibi ağrılı iltihabi durumların semptomlarından kurtulmaya yardımcı olduğunu onaylamaktadır. Yılan yağı ayrıca, sakatlanmaların neden olduğu ağrılı iltihaplanmaları azaltır.
 2. Ritim Bozukluğunu Engeller: Yılan yağındaki eikosapentaeonik asit kalp ritmi bozukluğunu önlemeye yardımcı olur. Bu hastalık birçok sağlık problemi ve ani ölüm ile bağlantılıdır.
 3. Tansiyon: Yılan yağında bulunan omega-3 yağ asitleri yüksek tansiyon hastalarındaki tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Geleneksel Çin tıbbı uygulayıcıları balık yağını sürekli yüksek tansiyonu olan insanlar için tamamlayıcı bir tedavi olarak önerir.
 4. Trigliserit Kontrolü: eikosapentaeonik asit, hipertrigeridemi veya yüksek trigliserit seviyesinin tedavisinde oldukça etkilidir. Yılan yağında bol miktarda bulunan omega-3 yağ asidi yüksek trigliserit seviyesi için geleneksel tedavi yöntemlerine rakiptir.
 5. Kalp Krizini Önler: Yılan yağının düzenli tüketimi daha düşük ölümcül kalp krizi, ölümcül olmayan kalp krizi ve ani ölüm oranlarına sahiptir. Bilim insanları omega-3 yağ asidinin tansiyonu düşürerek kalp krizi riskini azalttığını kuramsallaştırmıştır.
 6. Depresyon Tedavisi: Yılan yağı gibi eikosapentaeonik asit kaynağı birçok depresyon çeşidini önler ve tedavi eder.
 7. Zihin Sağlığı: Yılan yağı, ciddi psikiyatrik hastalıkları iyileştirir. Birkaç araştırma, yılan yağının çift kutuplu rahatsızlık, şizofreni, bunama ve sınırdaki kişilik bozukluğu olan insanlardaki ruh hastalıklarının semptomlarını azaltır.
 8. Beyin Gıdasıdır: İnsan beyni, büyük ölçüde yılan yağında bulunanlara benzer omega-3 yağ asitlerinden oluşur. Eikosapentaeonik asit yeni doğan bebekler ve çocuklarda göz gelişimi ve beyni destekler ve anne sütünün zenginleşmesine yardımcı olur.
 9. Cilt Sağlığı: Yılan yağının faydaları, egzama ve sedef hastalığı gibi kronik cilt rahatsızlığı olan insanlar için değerlidir. Geleneksel Çin doktorları tarihsel olarak yılan yağını, bu hastalıklar için bir oral veya lokal tedavi yöntemi olarak kullanmaktadırlar. Günümüzde bazı araştırmalar yılan yağının cilt sağlığını geliştirdiğini ve kuruluk, pullanma, kaşıntı ve soyulmayı önlediğini desteklemektedir.
 10. Kanseri Önleme: Yılan yağı kanseri tedavi etmez ancak içerisinde bulunan eikosapentaeonik asit bileşeni bu hastalığın bazı türlerini önlemeye yardımcı olur. Bazı nüfus araştırmaları, eikosapentaeonik asidinin bir insanın kolon, prostat ve meme kanseri olma riskini azalttığını ortaya koymuştur.

“Yılan Yağının Şaşırtıcı 10 Faydası” üzerine 4 yorum

 1. Diğer etkilerini bilmiyorum ama ben saçım için kullanmıştım yılan yağını. Aklıma geldikçe de hala kullanıyorum. Mucizevi bir etkisini görmedim ama fena da değil saçları yumuşatıyor en azından. Ama diğer faydaları daha etkiliymiş okuduğum kadarıyla. Teşekkürler.

  Yanıtla
 2. Tıp okumama rağmen böyle bir yağ ile karşılaşmamış ve duymamıştım.Kanser ve kalp hastalarına iyi geldiğini gördüğümde şaşırdım hastalarıma tavsiye etmeyi düşünüyorum.

  Yanıtla
 3. hayatımda ilk defa duyduğum bir yağ türü ancak faydalarını görünce ve hangi tedavilere iyi geldiğini görünce daha çok duymam gerektiğini anladım, yazı için teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın