Tilya Çayının Faydaları

Tilya çayının faydaları, ilk kez Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile hayatımıza giren ve o dönemden bu yana her geçen gün daha fazla gündeme gelen konulardan birisidir. Yağ yaktıran Tilya kürü olarak da bilinen bu kür, doğru dozlarda tüketildiği takdirde gerçekten de kilo kaybı konusunda kesin çözümler sağlayabilmektedir. Buna göre Tilya çayının faydalarını öğrenmek ve bu çayı nasıl kilo verebileceğini merak eden kişilere biraz daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

Tilya Çayı Nedir?

Halk arasında daha çok ıhlamur çiçeği olarak adlandırılan Tilya, Haziran ve Ağustos ayları geldiğinde beyaza çalan sarı renkli çiçekler açarak etrafına çok hoş bir koku yayması ile bilinir. Saplı yaprakları, sap şeklindeki tabanı ve dişli kenarları ile bu bitkiye doğanın birçok köşesinde rahatlıkla rastlanabilir.

Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından gerçek anlamda yağ yaktırması ve bu sayede kilo kaybı sağlaması ile önerilen Tilya, çay olarak hazırlanıp tüketildiğinde gerçekten de arzu edilen kilo kayıplarına imkân verebilir. Bu nedenle tamamen doğal yollar ile kilo vermek isteyen kişilere herhangi bir zayıflama ilacına ya da kimyasal bir maddeye başvurmadan Tilya çayı ile kolaylıkla kilo verebilecekleri söylenebilir.

Yağ yakarak kilo kaybı sağlaması, Tilya çayının faydaları arasında en önemlisi olarak gösterilebilirken bu çaydan ayrıca enerji verici olarak yararlanıldığı da söylenebilir. Bu bilgiler ışığında Tilya çayı kürünün yapılışını merak edenlere ise aşağıdaki malzemelere ve verilen ölçülere uymaları halinde bu kürü rahatlıkla hazırlayabilecekleri dile getirilebilir:

Malzemeler:

  • 10 gram ıhlamur
  • 5 gram altın otu
  • 10 gram kuşburnu

Yapılışı:

Tilya çayının faydalarını değerlendirmek isteyen kişilerin hazırlayabilecekleri Tilya kürü için ilk olarak yaklaşık 750 gram suyun bir tencereye boşaltıldıktan sonra ocağa alınması gerekmektedir. Daha sonra kaynayan suyun içerisine 10 gram ıhlamur, 5 gram altın otu ve 10 gram kadar da kuşburnu ilave edilmelidir. Karışım hızlı bir şekilde karıştırılmalı ve yaklaşık 8 dakika kadar daha kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılarak kenara alınmalıdır. Sonrasında ılınan Tilya kürü karışımı, bir süzgeç yardımı ile süzülerek taze şekilde tüketilmelidir.

Hazırlanan kürün önerilen tüketim şekli 1 gün içerisinde en az 6 saat ara ile 1 bardak olacak şekildedir. Tüm bunların yanı sıra içerdiği enerji verici bileşenler nedeniyle Tilya kürünün geç saatlerde içilmesinin uykusuzluğa neden olabileceği de ek olarak belirtilebilir. Bu yüzden Tilya çayının faydalarından tam anlamıyla yararlanabilmek için bu kürün sabah erken saatlerde ya da öğle vakitlerinde tüketilmesi daha mantıklı bir karar olabilmektedir.

Tilya Kürü ile Hızlı Zayıflama

Tilya kürü, yağ metabolizmasını düzenlemesi sayesinde kişilerin çok daha rahat ve kolay bir şekilde kilo verebilmelerini mümkün kılabilir. Bir ayda ortalama 8 kiloya kadar verdirebilen Tilya kürü, spor ve sağlıklı beslenme ile desteklendiği takdirde daha iyi sonuçların alınmasına da imkân verebilir. Kürün etkisini tam anlamıyla gösterebilmesi için en az 1 ay boyunca her gün kesintisiz olarak içilmesi gerekirken hamilelerin ya da emziren annelerin bu kürü tüketmelerinde de herhangi bir sakınca olmadığı söylenebilir.

Tilya çayının faydaları, bugün pek çok TV programında sıkça bahsedilmekte ve birçok sağlıklı beslenme uzmanı da zayıflama amacıyla kendilerine başvuran hastalarına doğal ve bitkisel bir kilo verme yöntemi olarak Tilya çayını tavsiye etmektedir. Ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da farklı isimler ile pek çok ülkede tüketilen Tilya çayı, gerçekten de düzenli şekilde uygulanması halinde istenen kilo kaybını rahatlıkla sağlayabilmekte ve kilo veren kişilerin metabolizmalarını hızlandırarak yeniden kilo alma risklerini en aza indirebilmektedir.

Yorum yapın