Saç Uzatan Maske Yapımı

Kadını kadın yapan özelliklerden biri de saçlardır. Saçların canlı ve parlak görünmesi kadının aynı zamanda bakımlı olduğu ve kendine özen gösteren biri olduğu izlenimini de vermektedir. Peki, saçı uzatmak için nasıl bir maske yapmak gerekir? Size bu yazımızda gerçekten etkili olan ve kısa sürede sonuç alabileceğiniz bir maske önereceğiz.

Saçlar, canlı ve parlak olması için ve aynı zamanda uzaması için bazı vitaminlere ihtiyaç duymaktadır. Her ne kadar beslenmeye dikkat edilsede günümüz hayatındaki koşturmacalardan sağlıklı ve dengeli beslenmeden geri kalmaktayız. E vitamini hem cilt hem de saç sağlığı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

E vitamini

Saçlarda E Vitaminin Faydaları

Antioksidan kaynağı olan E vitamini, saçlardaki yıpranmaları ve hasarları onarır. Bu nedenle de tüm saçı en dipten en uca kadar onarma özelliğine sahiptir. E vitamini saçların doğal güzelliğine kavuşmasını sağlar. Bu yüzden de hem sağlıklı ve parlak saçlara kavuşursunuz hem de erken beyazlama sorunlarından uzak kalmış olursunuz.

Saçlar için bir diğer önemli vitamin ise B vitaminidir.

B Vitaminlerinin Yararı

Saçlarda B Vitaminin Faydaları

B vitaminin en önemli özelliklerinden biri antibiyotik etkisidir. Bu nedenle saçlar içinde bakım ve iyileşme sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Kuruluğa karşı savaşan yapısı ile saçların yıpranmasına ve kırılmasına engel olmaktadır.

Maskemizde kullanacağımız bir diğer ürün ise Bepanthendir.

Saçlarda Bepanthen’in Faydaları

Bepanthen’i doğum yapan anneler dahil olmak üzere 7 den 70 e herkes kullanmaktadır. Hiçbir zararı olmaması gibi aksine birçok faydası vardır. Deri ve cilt sorunlarında oldukça etkili olan Bepanthen saç diplerinin de güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Maskemizde kullanacağımız son ürün ise tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağı hakkında birçok şey söylense de oldukça etkili bir üründür.

Saçlarda Tatlı Badem Yağının Faydaları

Özellikle saç bakımında tatlı badem yağının faydası çoktur. Saçlardaki nem eksikliğini tamamlayarak gün içerisinde saçların doğal ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Saçı besleyerek uzamasında oldukça etkilidir. Saçların uzamasına katkıda bulunması ile birlikte saç dökülmesi sorununda önüne geçer. Saçların daha canlı ve hacimli olmasında etkilidir.

Saç Uzatan Maske Nasıl Hazırlanır?

  1. Tatlı badem yağı 1 adet
  2. E vitamini ( Evigen) 1 ampul
  3. B vitamini ( Bemiks) 1 ampul
  4. Bepanthen 1 ampul

Cam bir kabın içerisine tüm malzemeleri ekleyin ve iyice özdeşene kadar karıştırın. Karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Tüm saça karışımı yedirdikten sonra streç film ile saçlarınızı sarın. Bu maskeyi gece yatmadan önce yapmanızı öneriyoruz. Saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa etkisi o kadar fazla olacaktır.

Saçlarınızı yıkama işlemini ise ayrı olarak yapmanızı öneririz. Mümkün olduğunca bu karışımın vücudunuza değdirmemeye özen gösterin. Sonuçta saçların uzaması için uygulanan bir maske ve diğer tüy sorunları yaşamanızı istemeyiz.

Bu maskeyi en fazla haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. 6 haftanın sonunda değişimi gözlerinizle göreceksiniz.

Yorumlar 5

  • Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim ve sonunda keratinin işe yarıycağını söylediler doğal ve saf olandan buldum patentli keratin aldım hemen ve saçlarım hızlı uzamaya başladı sonunda güzel görünüyor saçım yeniden.

  • Bepanthen’in sadece kreminin olduğunu sanıyordum. Okuduklarıma şaşırdım ve sevindim çünkü etkili olacağına inandığım bilgiler verilmiş. Denemeye değer buldum çok teşekkürler.

  • Saçın çabuk uzaması için zamanın çabuk geçmesi lâzım. Kime bir zaman makinesi lâzım¿ 🙂 Birde yıkandığında hızlı uzadığını duymuş ve her gün yıkandığımda saçlarımın daha çabuk uzadığını hem kendim de hem de başkalarında gördüm. Saçlarınızın erken uzamasını istiyorsanız günde en az bir kere duş alın…

  • Bepanthen ürünlerini çok kaliteli buluyorum. 1.5 yıldır çeşitli ürünlerini kullanıyorum. Bu maskeyi de en kısa zamanda deneyeceğim saçlarım çok kırık bu yüzden uzatamıyorum saçlarımı güçlendireceğini düşünüyorum.

  • Bir sağlıkçı olarak herkese Bepanthen öneririm saça büyük katkısı var.Tabi yine B vitamini içeren yiyeceklerin alınmasında da büyük yarar olduğunu söylemek yanlış olmaz.Verilen bilgiler gayet güzel saç sorunu olanlar için birebir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir