Reishi Mantarının Faydaları

Reishi mantarının en önemli sağlık faydalarının birkaçı: Yaşlanma sürecini yavaşlatması, vücuda detoks etkisi, kan basıncını düşürmesi, iltihaplanmayı engellemesi, kanseri engellemesi, bilinci açması ve enerji vermesidir.

 

Yaşlanma Karşıtı: Yaşlanmayı geciktirme etkisi sayesinde uzun yıllardır “bitkilerin kralı”, “10.000 yıl mantarı” gibi isimlerle anılan ve popülerliğini günümüze kadar koruyan bir bitkisel ilaç gibidir reishi mantarı. Eski zamanlarda ölümsüzlüğü arayan insanlar da bu özelliğe ve bu inanca dayanarak reishi mantarına sarılmışlardır. Modern zamanın araştırmaları da bu mantarın ömrü uzatan özellikleri olduğunu ve bu özelliklerinin de mantarın polisakkarit yapısından kaynaklandığını gösteren yönde. Bu ömür uzatan özellikler bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve anormal kan damarı oluşumunu engellemesi gibi özellikleriyle bağlantılı. Daha da önemlisi reishi mantarının içerisindeki antioksidanlar vücuttaki özgür radikalleri yok ediyor ve bu sayede kronik hastalıklardan uzaklaştırarak erken yaşlanmayı da engellemiş oluyor.

 

Kanser Önleyici ve Tedavi Edici Etki: Şu anda kanser üzerinde yapılan binlerce araştırma mevcut, çünkü kanser toplum tarafından yüzleşilmek zorunda kalınan ölümcül ve oldukça yaygın bir hastalık. Bu araştırmalardan birkaçı da reishi mantarı faydası üzerinde yoğunlaşıyor, bu çalışmaların da gösterdiği üzere reishi mantarı kanser ve tümor büyümesini engelleme gibi fayda sağlayan özelliğe sahip. Daha da önemlisi yapılan bir araştırmada mantarın kanser hücrelerini bulup nötralize edebildiği de görülmüş.

 

Detoks Etkisi: Karaciğerlerimiz hassas ve önemli organlardır, vücuttaki toksik maddeleri temizlemek gibi önemli bir görevi vardır bu organın. Yapılan araştırmalar reishi mantarının sağlıklı karaciğer hücrelerinin yenilenmesini hızlandırdığı ve buradaki özgür radikalleri vücuttan atarak sistemimizdeki genel sağlıklılık durumunu olumlu anlamda etkilediğini gösteriyor.

 

Bilinç Bozuklukları: Nörolojik rahatsızlıklar insan sağlığının en acı verici ve gizemli hastalıklarından biri olabilir ve Huntington hastalığı ya da Alzheimer gibi hastalıkların henüz tedavisi bulunabilmiş değil. Diğer yandan yapılan araştırmalar reishi mantarının özünün bilinç aktivitesini uyarabildiği ve belirli nöropatik etkileri olduğunu gösteriyor, bu etkiler sinir hücrelerinin büyümesinin uyarılması gibi etkiler ki bu da bilincin fonksiyonunu direk olarak etkileyen bir özellik.

 

İltihap Karşıtı Özellikleri: Reishi mantarının faydalarından en önemlilerinden biri de iltihap karşıtı olması. Bu da aslında bilinç hastalıklarının önüne geçmede ona yardımcı olan özelliklerden biri, beyne kan akışının artmasını sağlayarak, gut gibi hastalıkları olan kimselere de yardımcı olabilir bu besin. İltihaplanmaları azaltarak, reishi mantarı baş ağrılarına iyi gelebilir ve yaralanmalara da bir miktar yardımcı olabilir.

 

Yüksek Kan Basıncı: Bugün dünyada en yaygın olan rahatsızlıklardan bir diğeri de hipertansiyon, kardiyovasküler rahatsızlıklar birçok ölümün sebebi. Reishi mantarının kalbe kan akışını rahatlattığı ve kan basıncını düşürdüğü kanıtlandı; aynı zamanda kalbe geri dönen oksijen seviyesini de düşürüyor, bu da organlara ve beyne daha fazla kan gitmesi anlamına geliyor. Daha da önemlisi, reishi mantarında bulunan bazı elementler vücudunuzdaki “kötü” kolesterolün seviyesini düşürüyor ve sizi felç ya da kalp krizi gibi hastalıklardan uzaklaştırıyor.

 

Enerji Verici: Ömür uzatma özelliğinin yanı sıra, geleneksel tıp reishi mantarını enerji verici özelliği için de kullanmış.Yaşımız ilerledikçe enerji seviyemiz düşme eğilimindedir, fakat eğer enerji verici besinler tüketirsek bu altın zamanlarımızı daha iyi değerlendirebiliriz. Reishi mantarını deneyin ve kendiniz görün!

“Reishi Mantarının Faydaları” üzerine 7 yorum

  1. Türkiye de bunu bulur muyum bilemiyorum ancak faydaları baya fazlaymış özellikle hipertansiyona etki etmesi ve enerji yükseltmesi beni ilgilendiren hususlar diyebilirim.

    Yanıtla
    • Evet Gano Excel ürünleri her derde deva ürünlerin temininde yardımcı olabilirim.05447252407 murat mutlucan

      Yanıtla

Yorum yapın