Krill Yağının Faydaları

Krill  Yağı Faydaları

Antartika sularında  Krill adı verilen deniz canlılarından  elde edilen ve Omega 3 açısından oldukça zengin bir  besin kaynağı olan krill yağının insan vücudu üzerinde oldukça faydaları bulunmaktadır.  Krill yağı üzerinde yapılan akademik çalışmalar krill yağının zihne, kalbe, kemiklere ve daha bir çok organımıza faydalı olduğunu ortaya koymuştur.  Balık yağına benzer olan ancak balık yağından 3 kat fazla Omega 3 barındıran krill yağı, doymuş yağ asitlerini eritir, kalbi düzenler, kan dolaşım sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

 

Batı ve batılılaştırılmış diyet tarifleri insan vücuduna  daha fazla omega 3 girmesi üzerine düzenlenmiştir.  Herhangi bir diyet uyguluyorsanız krill yağını kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Çünkü tamamen doğal bir besin olması ile beraber diyet programınızda yer alan yiyeceklerde bulunmayan proteinleri almanıza yardımcı olur. Deniz ürünleri konusunda uzman kişiler tarafından omega 3 yağı değeri yüksek olan krill yağını kullanmanız , diyet programınızda size şöyle yardımcı olacaktır: Bir kağıt kalem alın diyet programınızda yer alan yiyecekleri yazın. Eğer bu yiyecekler omega 3 açısından zayıf ise, ya sağlığınız için diyeti terk etmeli ya da acil bir şekilde diyet programınıza krill yağını eklemeniz gerekmektedir. Krill yağı sadece omega 3 açısından zengin değil, içerisinde kolesterol seviyenizin normal seviyesinde kalmasına yarayan parçalanmış EPA ve DHA mineralleri barındırmaktadır. Kalp kası hücreleri EPA ve DHA ‘yı gün içinde siz farkında olmadan devamlı tüketir. Ayrıca krill yağı müthiş bir antioksidan olup kardiyovasküler yani kalp sağlığınıza da yardımcı olur.

 

Omega 3 ve omega 6 yağları sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazlardandır. Bu doymuş yağlar aslında bütün vücudumuz için faydalı  bir rol oynar. Trend olan ABD diyetleri omega 3 ten daha fazla omega 6 alınmasını belirtir.  Yalnız bu konuda çok dikkatli olunmalıdır çünkü hafif bir dengesizlik sağlığınız açısından başlangıç seviyesinde bir risk taşır.  Eğer omega 6 üzerine kurulmuş bir diyet programında iseniz krill yağı gibi omega 3 zengini ve kolayca sindirilebilir ek destek almanız zorunludur.  Kısa vadede etkisini anlamasanız bile uzun vadede omega 3 ve omega 6 yağları  sağlığınızı garanti altına alır.

 

Faydaları:

 • Kalbi Kalp ve damar hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.
 • Zihni açar, Konsantrasyon, öğrenme ve hafıza konusunda yardımcı olur
 • Kan şekerini ve kolesterolü düzenler.
 • Kramp ve benzeri kötü semptomları azaltır. Özellikle adet döneminde yaşanan semptomları azaltır
 • Karaciğere çok faydalıdır.
 • Stresi azaltır. Anksiyete(kaygı), depresyon tedavisinde adeta ‘antidepresan’ benzeri bir etki yapmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.Bu da daha zinde ve güçlü olmanızı sağlar.
 • Burun akıntısını azaltır. Nezle ve grip olduğunuzda kullanmanız faydalıdır.
 • Genç ve zinde kalmanıza yardımcı olur.
 • Cildi korur ve besler Daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca cilt kanserine karşı da etkilidir.
 • Eklem iltihabı tedavisine yardımcı olur.

 

Kanada’da bulunan Montreal McGill Üniversitesi’nde krill yağı üzerine yapılan araştırma, kolesterol seviyesini dengede tuttuğunu açıklamıştır.  Araştırmaya katılan denekler 4 gruba ayrılmıştır.

 1. Gruba günlük 0,5-1.05 gr krill yağı verilmiştir.
 2. Gruba 2-3 gram krill yağı verilmiştir.
 3. Gruba 3 gram balık yağı verilmiştir.
 4. Gruba ise placebo (hastaya ilaç yerine içinde etken madde olmayan ilaç görünümlü maddeler verilmesi) verilmiştir.

Araştırmaların sonunda 1. Grubun aldığı krill yağının 3. Grunun aldığı balık yağına nazaran 2 kat daha fazla kolestorolü (HDL) düşürdüğü gözlenmiştir.

 

Uyarı: Kanı sulandırdığı için eğer ameliyat olacaksanız ameliyattan en az 2 hafta önce kullanımının kesilmesi gerekir.

“Krill Yağının Faydaları” üzerine 2 yorum

 1. sitede araştırma ödevi ararken dikkatimi çekti gerçektende çok faydası varmış herşey için çözüm gibi birşey kalp damarları için çoğu insan hastanelerde tedavi görüyor.

  Yanıtla
 2. alkol kullanan arkadaşlara sesleniyorum kesin kullanmanız lazım karaciğer yağlanması çok tehlikeli eğer karaciğer etkisini dışarı vurursa kimiisnde vurmaz sırtta bacaklarda sivilceye benzer izler çıkar tabi sivilcede çıkar dikkatli olun bırakamıyorum diyorsanız dediğim gibi krill yağını kullanınız bide enginar hapını

  Yanıtla

Yorum yapın