Kolay Zayıflamanın Yeni Trendi; Greçka Diyeti!

Greçka Diyeti Uygulamaları

Daha kaliteli ve kusursuz bir hayata sahip olmak isteyen insanların ilk olarak uygulamaları gereken durum kesinlikle ideal kilolarını sağlamaları olmaktadır. İdeal kilolara ulaşmak adına insanlar ne yazık ki çağımızın zor şartları olarak örnek verilebilen yoğun iş temposu ya da diğer olanaksız durumlardan ötürü gerekli olan egzersizleri ya da beslenme düzenlerini sürdürülebilir bir şekilde devam ettirememektedirler. Bu amaçla uygulanabilirliği daha kolay ve daha pratik olan, aynı zamanda doğal olan yöntemleri kullanmayı amaçlamaktadırlar.

Tamda bu alanda kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek işlemini gerçekleştirmek adına Greçka diyeti uzmanlar tarafından insanlara sunulmuştur. Greçka diyeti, ülkemizde karabuğday diyeti olarak da bilinen bir uygulama olmaktadır. Kilo vermek adına sağlamış olduğu en büyük etki ise kişiye vermiş olduğu tokluk hissi olmaktadır. Aynı zamanda vücuda alınması gereken birçok besin maddesini de içerisinde barındırmakta olan karabuğday ile metabolizma çalışması hızlanmakta ve hem sağlık adına hem de ideal bir şekilde hızlı kilo vermek adına etkili bir ürün olmaktadır.

Karabuğdayın Faydaları

Avrupa’da yetişmekte olan ve ciddi bir şekilde talep gören ürünlerin başında gelen karabuğday gerek metabolik açıdan gerekse insanların dinç ve açlık hissi duymaması açısından önemli bir yere sahip olmaktadır. Sindirim sistemine ve iştahsızlık vererek ani gelişen yemek krizleri ya da tatlı krizleri karabuğday tarafından etki altına alınmakta. Elbette durum böyle olunca yine insanların kan şekeri değerlerini stabil ve ideal olmasını sağlamakta ve kişinin gün boyu kendisini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

İnsan vücudunda insülin maddesini düzenlemekte olan karabuğdayın bu özelliği dikkate alınarak karabuğday diyeti geliştirilmiştir. Tamamen sağlıklı ve doğal olan bu ürün ile bir kür hazırlanarak metabolizma hızlanması ve kan şekeri düzenlenmesi mümkün olmaktadır. Diyette başarılı olmak için hazırlanan karabuğday kürü ile birlikte kişinin yemek ve içmek eylemlerinde dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlar elbette zaten yüksek karbonhidrat değerine sahip olan karabuğday kişinin günlük alması gereken karbonhidrat değerini hazırlanan kür ile sağlamaktadır. Durum böyle olunca ekstra olarak karbonhidrat yüklenmesi elbette kişinin aleyhine olacaktır ve beklenilen sonuç alınamayacaktır.

Karabuğday Kürü Nasıl Hazırlanır?

Karabuğday kürü hazırlama işlemi gerçekten kolay ve basit olmakta, bu sayede kişilerin fazla zamanlarını almayacağı için alternatif bir ürün yiyecek olmaktadır. Bu kürün hazırlanmasında 2 kolay yöntem söz konusu olmaktadır.

 1. Karabuğday, 2 bardak dolusu su içerisine 3 yemek kaşığı olarak eklenmesi gerekmektedir. Daha sonra kaynatılıp haşlama işlemi yapılır ve ardından su süzülerek haşlanan karabuğday tanelerini isteğinize göre yağsız yoğurt ya da favori meyveniz ile karıştırarak tüketmeniz.
 2. Önceden kaynatılmış olan sıcak su içerisine 2.5 yemek kaşığı karabuğday eklenir ve tanelerin şişmesi gözlemlenene kadar bekletilir. Daha sonra su süzülür ve yine isteğe göre ürünler ile karıştırılarak tüketim işlemi yapılır.

Greçka Diyeti Nasıl Yapılır?

Greçka diyeti nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap birçok insanın içini ferahlatan cinsten olmaktadır. Çünkü Greçka Diyeti kapsamında kesinlikle hiçbir şey yenmesine izin verilmeyen diyet uygulamalarına benzememektedir. Zaten düzenli olarak karabuğday kürü tüketen insanlar fiziksel olarak açlık hissetmeleri, özelliklerinden dolayı mümkün olmamaktadır.

Gün boyu dinç ve iştahsız olmak adına karabuğday kürünün bu diyet kapsamında sabah kahvaltıları sırasında tüketilmesi gerekmektedir. Yine bu ürün kendi başına sizler için bir kahvaltı öğünü olmamalı ve kür tüketildikten sonra tekrar zeytin ve peynir ile hafif bir kahvaltı yapılmalıdır. Yine ara öğünler önemli olmakta ve özellikle kuru meyveler ya da kuru yemişler ile ara öğünler fazla olmamak şartı ile değerlendirilmelidir. Zaten metabolizmayı hızlandırmakta olan karabuğday, ara öğünlerde alınan yiyecekler ile sürekli metabolizmanın faal olmasını sağlamaktadır.

Ana öğün tavsiyeleri olarak yağlı yiyecekleri kilo vermek dışında ilk olarak sağlığınız adına tüketmemeniz ya da eser miktarlarda tüketmeniz ön görülmektedir. Greçka diyeti kapsamında sizlerin yapması gereken ana öğünlerinizde protein temelli beslenmeniz önemli olacak ve kısa sürelerde etkisini sizlere gösterecektir.

“Kolay Zayıflamanın Yeni Trendi; Greçka Diyeti!” üzerine 10 yorum

 1. Açlık hissini şiddetli bir şekilde hissettirmemeyi vaad eden bir diyet olduğu için ilk tercih sebebim olacak.

  Yanıtla
 2. 22 yaşımda 118 kiloyum ne yaptıysam kilo veremedim aksine aldım. Diyetlerde en büyük sorunum gün boyu halsiz ve enerjim olmadığını hissetmekti. Diyetisyenler bu sorunuma tam olarak çözüm getiremedi. Bu diyete ek her gün spor yapmayı düşünüyorum. Hareket etmek gerek sonuçta. Tam bana uyacak bir diyet. Denemeye değer.

  Yanıtla
 3. Ben bu tarz diyet uygulamalarını pek hoş bulmuyorum. Eğer zayıflamak istediğiniz kilo 1-2 değilse kesinlikle spor yapmaya başlamalı ve yediğiniz porsiyonları yapacağınız spora göre ayarlamalısınız. Ne çok eksik ne çok fazla. Özellikle verdiğiniz kiloların kaslardan değil yağlardan verildiğine emin olmalısınız. Nasıl bir vücuda sahip olmak istiyorsanız insanlara bakın ve yaptıklarını sorarak başlayın :).

  Yanıtla
 4. Sanırım bu diyeti yapabilmem için önce psikolojik olarak hazır olmam gerekiyor 😀 Karabuğday diyeti faydalı bir diyet çeşidine benziyor her gün düzenli olarak koşuyorum yanında da bunu uygulayayım en iyisi 🙂

  Yanıtla
 5. Sağlık açısından hemde insanın kendisini aç bırakması gibi bir olay yok kilosundan memnun olmayan kişiler bu diyeti tercih etmeliler daha memnun kalacaklarına inanıyorum

  Yanıtla
 6. Bence sadece diyete kalmayıp ek takviyelerde yapmamız lazım misal spor yapsak günde 1 saat 2 saat koşsak ek olarak yeşil kahve içsek yeşil çay içsek yağ yakımını dahada hızladıra biliriz zararsız sağlıklı şekilde.

  Yanıtla
 7. Diyet türlerini saysak saysak bitmez bu Grecka diyeti de faydalıdır ama bence kilo vermedeki temel püf nokta hareket.Düzenli hareket eden insan her türlü kilo verir.

  Yanıtla
 8. Hem gün boyunca dinç kalıp tok tutacak hem de zayıflatacak diyet, bu diyeti tüm kilolu insanlar denemeli ve mutlaka uygulamalı.

  Yanıtla

Yorum yapın