Keçi Sütü Sabunu Faydaları

 

Keçi Sütü Sabunu

İnsan cildiyle benzerlik gösteren keçi sütü cildin bakteri ve kimyasal maddelere karşı korunmasını sağlıyor. Keçi sütünden elde edilen keçi sütü sabunu cilde uygulandığı zaman cilt için tehlikeli olan tüm unsurlara karşı savaş veriyor.

 

Keçi Sütü Sabunu Faydaları Nelerdir?

 • Keçi Sütü Sabunu Ciltteki Siyah Noktaları Temizliyor:  Keçi sütü sabunu içerdiği proteinler sayesinde siyah noktaya ve akneye neden olan tüm bakterileri öldürüyor. Eğer akne ve siyah nokta probleminiz varsa keçi sütü sabununu düzenli kullanarak yok edebilirsiniz. Bu sayede pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Keçi Sütü Sabunuyla Cildinizdeki Gözenekleri Sıklaştırın: Keçi sütü sabunu cildinizde oluşabilecek bakterileri gidermekle kalmaz, cildinizdeki gözeneklerin sıklaşmasına ve he zamankinden daha genç görünmesineyardımcı olur.
 • Cilt Hastalıklarınızı Keçi Sütü Sabunuyla Tedavi Edin: Bugün çevrenizde gördüğünüz her dört insandan ikisi cilt hastalıklarıyla mücadele ediyor. Bu durumda keçi sütü sabunu cilt hastalıklarının önünde duruyor. Egzama, mantar gibi cilt hastalığınız varsa o bölgelere keçi sütü sabunu kullanarak hastalığınızın kısa süre içerisinde iyileştiğini görebilirsiniz.
 • Keçi Sütü Sabununda Yüksek Oranda Protein ve pH seviyesi Var: Keçi sütü sabununda yüksek miktarda protein bulunmaktadır. Aynı zamanda keçi sütünün pH seviyesi cilt üzerindeki kimyasal maddeleri ve bakterileri yok etmektedir. Aynı zamanda alfa-hidroksi asit içeren keçi sütü cildin ölü deriden kurtulmasını sağlayarak cilt kanserinin önüne geçmektedir. Bu nedenle keçi sütü sabununu devamlı kullanmalısınız.

 

Keçi Sütü Sabununun Faydaları

 1. Keçi sütü sabunu zengin A vitamini içeriğiyle cildin ölü deriden arınmasını sağlıyor.
 2. Zengin içeriği ile kuru ciltlerin nemlenmesine yardımcı oluyor.
 3. Eğer cildiniz karma bir yapıdaysa keçi sütü sabunu kullanarak cildinizin yapısını düzeltebilirsiniz.
 4. Keçi sütü sabunu alfa hidroksi içermektedir. Alfa hidroksi deri döküntülerine engel olmaktadır.
 5. Egzama gibi cilt problemleri için keçi sütü sabunu kullanılmalıdır.
 6. Cildiniz normal sabunlara göre alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa doğal üretilen keçi sütü sabunu kullanılabilir.
 7. Doğal bir peeling etkisi oluşturur.
 8. A vitamini açısından zengin olduğu için cilt yapısını onarır.

 

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

 • Kullanımı: Keçi sütü sabununu ılık suya koyarak köpürtün ve bu köpüğü cildinize uygulayın. Diğer sabunlar gibi cildinize direk sürmeden köpüğünü kullanmanız daha etkili olmasını sağlayacaktır.
 • Saklama: Bu sabunu kullandıktan sonra, ahşap sabunluk da muhafaza etmeye özen gösterin.

 

Keçi Sütü Sabununun Zararları

Süte alerjisi bulunanlar keçi sütü sabununu önce ellerinde deneyerek test etmelidir. Herhangi bir kaşıntı kızarma oluşmadıysa cildinize de kullanabilirsiniz.

“Keçi Sütü Sabunu Faydaları” üzerine 10 yorum

 1. Bende keçi sütü sabunu kullandım ve hiç geçmeyen sivilcelerimden kurtuldum birde cilt rengim açıldı ama bunun yanında cildiye doktorumun verdigi kremleri de kullandım

  Yanıtla
 2. Yüzümdeki cilt problemlerini keçi sütü sabunu ile düzenli bir şekilde yıkayarak aştım. Yüzümdeki gözenekleri o kadar sıklaştırdı ki yüzüm tam istediğim gibi oldu. Cilt problemleri olan kişilere tavsiye ederim.

  Yanıtla
 3. Keçi sütlü maraş dondurmasının yararlarını çok duydum ve yeme fırsatımda oldu.
  Gerçekten yerinde yenilmesi lazım olan bir tat.
  Keçi sütünün sabununuda ilk burada duydum.
  Vücut için onlarca yararı varmış.

  Yanıtla

Yorum yapın