Kayısı Sabunu Faydaları

Kayısı Sabununun Faydaları

Kayısı sabununda bulunan potasyum, lif, A, C ve E vitamini cilt ve saç için oldukça faydalı bileşenlerdir. Kayısı meyvesinin kurusundan ve taze meyvesinden üretilerek hazırlanır.

 

Kayısı Sabunun Cilde Faydaları

 • Kayısı sabunu cilde uyumlu ve yumuşak yapısı sayesinde kozmetik sektöründe losyon, sabun ve nemlendirme maskelerinde kayısı sabunun maddesi kayısı çekirdeği yağından faydalanılır.
 • Çocuklarda ve bebeklerde rahatlıkla kullanılabilen kayısı sabunu cildin tahriş olmasını engeller.
 • Cildi nemlendirir: Tüm cilt tiplerine uygun nemlendirme sayesinde doğal bir bakım sağlar. Yağlı ciltlere sahip kişiler ciltlerine nemlendirme sürmeye çekinirken, kayısı sabunu ve yağı ile yağsız bir şekilde bakım sağlayabilirler. Ciltte yağlı bir kalıntı bırakmayan kayısı yağını ister kuru ister yağlı cilt yapınız olsun gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kullanımı: Her gece yatmadan 2 – 3 damla avucunuza dökerek cilde yedirin.
 • Cildi besler: Kayısı yağından yapılan kayısı sabunu gamma linoleik asit içerir. Bu asit cildin nem dengesini koruyarak cildin derinlemesine beslenmesine destek verir. A ve E vitamini barındıran kayısı sabunu yaşlanmanın yavaşlamasında etkilidir.
 • Egzama ve cilt hastalıklarına iyi gelir: Anti – inflamatuar yapısından dolayı küçük cilt sorunlarından egzamaya iyi gelmektedir.

 

Kayısı Sabunu Faydaları Nelerdir?

 1. Kayısı sabunu saçlarında güçlenmesini sağlayarak saç tellerinizi güçlendirir.
 2. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak cildin alt katmanlarının daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
 3. E vitamini barındıran kayısı sabunu ciltte bulunan sivilce ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir.

 

Kayısı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Öncelikle aldığınız kayısı sabunun doğal olarak üretildiğinden emin olmalısınız.

 • Sabah ve akşamları cildinizi su ile ıslattıktan sonra köpürttüğünüz kayısı sabununu yüzünüze masaj yaparak uygulayın.
 • 20 saniye ciltte beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayınız.

 

Kayısı Sabunu Kullanırken Dikkat

 • Kayısı sabunu E vitamini barındırsa da tek başına nemlendirme özelliği yoktur.
 • Tüm sabun çeşitlerinde olduğu gibi kayısı sabunu da cildi kurutabilir. Bu yüzden kayısı sabunu ile cildinizi temizledikten sonra mutlaka günlük kullandığınız nemlendiricinizi cildinize uygulamalısınız.

“Kayısı Sabunu Faydaları” üzerine 4 yorum

 1. @friglavantadogalsabun Instagram hesabımda vegan sabun çeşitlerinden bir tanesi olarak sunuma ekledim. Tamamen bitkisel soğuk sıkım yağlarla cildinize dost doğal el yapımı vegan sabunlar.

  Yanıtla
 2. Doğalsabuncesitleri isimli instagram hesabı aracılığıyla al yapımı ve zararlı madde katkısı olmayan kayısıcekirdeği yağlı sabuna ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler…

  Yanıtla
 3. Kayısı sabunu kuru ciltler içinde birebirdir osmanlı sabunları diye bir firma var ondan alıp kullandım kayet doğal zaten katkı maddeside kullanmıyormuş firma gönül rahatlıgı ile kullanabilirsiniz

  Yanıtla
 4. Bebeğimi bir baba olarak yıkadıktan sonra hep bilindik markaların ürünlerini tercih ederdim ama gördüm ki bebeğimin cildini tahriş ediyor. Biraz araştırdıktan sonra kayısı sabununu buldum bebeğimin cildi tamamen doğal olduğu gibi kalmaya başladı. Bebeğini düşünenler için bire bir.

  Yanıtla

Yorum yapın