İstanbul’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en büyük ve en güzel şehri İstanbul, sadece tek bir merkez ile değil birbirinden kıymetli birçok semti ve ilçesiyle gezilecek birçok tarihi ve doğal güzelliklere sahiptir. Türkiye’den ya da yurt dışından birçok turisti yılın her mevsiminde ağırlayan İstanbul’un en önemli merkezi ilçeleri; Beyoğlu, Kadıköy, Fatih, Beşiktaş ve Şişli başta olmak üzere birçok ilçesi, tarihi ve kültürel miraslara ev sahipliği yapar.

Her İlçesi, Her Semti Ayrı Güzel İstanbul…

Boğaz semtleri olan Üsküdar, Beykoz ve Sarıyer ise İstanbul Boğazı’nın doyumsuz atmosferini sakinlikle buluşturmak için sizleri davet eder. İstanbul’un en önemli gezilecek yerleri başlıca Taksim, Tünel ve İstiklal Caddesi, Kadıköy Çarşı, Moda, Salacak, Kızkulesi, Beşiktaş Çarşısı, Eminönü Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayıi Yıldız Sarayı gibi önemli örneklerdir. Gülhane Parkı, Sarayburnu, Sultanahmet Meydanı ve Topkapı Sarayı ise İstanbul’da gezilecek yerler listesinin başında gelir. Beyoğlu çevresini ziyaret eden birçok ziyaretçi ise mutlaka Galata Kulesi’ne çıkıp İstanbul’u o müthiş manzara ile 360 derece görebilmektedir.

İstanbul’un dünyada eşi benzeri bulunmaz güzelliği olan boğaz ise deniz ulaşım araçları sayesinde gezilebilmektedir. Dilerseniz kiralık araba seçeneğini kullanarak boğaz turu yapabilir, farklı noktalardan bütün sarayların ve yalıların ihtişamını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Kent hafızası çok yüksek olan İstanbul’un her iki yakasında çeşitli müzeleri ağırladığını da belirtelim. İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Şişli Atatürk Evi, Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi, Oyuncak Müzesi gibi örnekler, İstanbul’da sıkça ziyaret edilen müzelerdir.

Tarihi Yarımada’daki her mahallesinin ayrı bir yaşanmışlığı ve ruhu olan İstanbul’un özellikle fotoğraf çekmeye meraklı ziyaretçiler tarafından sıkça ziyaret edilen Fener, Balat, Üsküdar’daki Kuzguncuk semti, Maltepe Beşçeşmeler Meydanı, Bağdat Caddesi gibi mekanlar hem tarihi güzellikleri hem de eğlenceli bir sosyal ortamı barındırmaktadır. İstanbul’un birçok yerinde kültür, sanat ve alışveriş hayatı gelişmiştir. Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız İstanbul’un Nişantaşı ve Teşvikiye semtleri hem eğlence hem de alışveriş için uygun mekanlardır.

Şişli Araç Kiralama ile İstanbul’u Doyasıya Gezin!

İstanbul, tek merkezden çok birçok önemli bölgeye konumlanmış bir kent olduğu için ulaşım konusunda nitelikli bir çözüme ihtiyacınız olabilir. Pandemi süreciyle birlikte İstanbul’da da toplu taşıma yerine özel araç kullanımı tercih edilir durumda. İstanbul, böyle koşullarda araç kiralama yönteminin en çok tercih edildiği bölgelerden biridir. İstanbul’da ulaşım yolları konusunda en merkezi bölge Şişli. Siz de Şişli araç kiralama hizmetinden faydalanmak için Yolcu360.com ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir