Gilaburunun Faydaları

Gilâburu’nun Faydaları

Kartopu ağacı olarak bilinen Gilâburu acımsı tadı olan ve suyu sıkılarak tüketilen şifa ağacıdır. Pek çok hastalığa iyi gelen bu ağacın bilinmeyen bir sürü faydası bulunmaktadır. Bu ağaç Türkiye de Kayseri ve çevresinde yetişmektedir.

 

Gilâburunun Faydaları

 1. Gilâburunun bağışıklık istemi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bağışıklık sistemiyle ilgili sorunu olanlar gilâburu tüketebilir.
 2. Yaşlanmanın etkileri olan kırışıklık, kemik erimesi, kulak sağırlığı ve hafıza kaybı gibi pek çok kötü etkiyi ortadan kaldırarak geciktirir.
 3. Egzama, mantar, sedef gibi cilt hastalıklarının kısa süre içerisinde iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
 4. Sinsi bir şekilde ilerleyen böbrek kistlerinin oluşumuna izin vermeden yok olmasını sağlar. Tembel böbreklerinizin de hızlı çalışmasına yardımcı olur.
 5. Gün içerisinde yaşadığınız stresleri azaltır ve geceleri rahat uyumanıza yardımcı olur.
 6. Böbrek üzerinde oluşan böbrek kumuna engel olmaktadır.
 7. İdrar kanalının genişlemesine yardımcı olarak mesanenizin bir defada boşalmasını sağlamaktadır.
 8. Antioksidan barındıran gilaburu suyu toksinlerin hızlıca atılımını sağlar.
 9. Romatizma ağrılarını hafifletir.
 10. Doğum sonrası yaşanan spazmların azalmasında etkilidir.

 

Gilaburu suyu yararları
Gilaburu Suyunun Faydaları

Gilâburu Suyu Faydaları

 • Kış Aylarında C Vitamini Takviyesini Sağlar: Gilâburu suyu özellikle kış aylarında nezle ve grip gibi hastalıklara karşı ihtiyacınız olan C vitaminini almanıza yardımcı olmaktadır.
 • Kramp ve Kas Gerginliğine Karşı Gilâburu Suyu: Gilâburu suyu gece aniden giren krampları büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Aynı zamanda kas gerginliklerinizin rahatlamasını da sağlamaktadır.
 • Doğum Sonrasında Gilâburu Suyu Tüketin: Gilâburu suyu özellikle doğum sonrasında meydana gelen krampların önüne geçmektedir. Doğum sonrasında uyku sorunu yaşayan bayanlar Gilâburu suyu tüketmelidir.
 • İdrar Yollarını Temizliyor: Mesanenin rahatlamasını sağlayarak kolay boşaltım sağlar. Tuvalete çıkma oranını hızlandıran gilaburu suyu idrar yollarında oluşan enfeksiyon ve iltihapların giderilmesinde etkilidir.

 

Gilaburu Şurubunun Yararları
Gilaburu Şurubunun Faydaları

Gilâburu Şurubu Faydaları

 • Gilaburu şurubu gün içerisinde bir bardak tüketildiği zaman zayıflatıcı etki oluşturur. Özellikle yemeklerden önce tüketilen bu şurup iştah keserek daha az yemek yemenizi sağlamakta ve bunu alışkanlık haline getirmenize yardımcı olmaktadır.
 • Tansiyon Hastalarının Şifası Gilabura Şurubu: Gilabura şurubunu tüketmesi gereken ilk kişiler tansiyon hastalarıdır. Gilaburu şurubu tansiyonu dengeleyici etkiye sahiptir.
 • Gilâburu Şurubu Adet Düzensizliklerini Düzenliyor: Bir ayda içeceğiniz dört bardak gilâburu şurubu adet düzensizliği olan bayanların, adet günlerinin eskisi gibi düzenli olmasını sağlıyor. Eğer adet düzensizliği problemi yaşıyorsanız hap kullanmak yerine bu doğal şurubu kullanabilirsiniz.

 

Gilaburu Çayı Nasıl Yapılır?

 • Gilaburu kabuğu ( yarım tatlı kaşığı )
 • Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı: Cezveye suyu ekleyin ve gilaburu kabuğunu ekleyin kaynadıktan sonra kısık ateşte 10 dakika demlendirin. Demlenen çayı süzdürün ve ılık halde 2 bardak taze şekilde tüketin.

 

Gilaburunun Zararları

 1. Asit içermesi ile bağırsak ve midede rahatsızlığı bulunanlar gilaburu besininden tüketmemelidir.

“Gilaburunun Faydaları” üzerine bir yorum

 1. Bağışıklık sistemim kötü diyen tüm arkadaşlara tavsiye ederim,benim de baya kötü sürekli hastalanıyorum normalde ama bunu tükettikten sonra çok nadir hastalanır oldum,tavsiye ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın