Dibek Kahvesinin Faydaları

Dibek Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Dibek kahvesi diğer farklı kahvelerden farklı şekilde hazırlanır, çekilerek yapılan diğer kahvelerin aksine dibek kahvesi dövülerek hazırlanır ve kendi yağı da içine katılır. Yumuşak bir içime sahip olan dibek kahvesinin zayıflamak başta olmak üzere bir çok faydası bulunuyor.

 

Dibek Kahvesinin Faydaları 

 • Kolesterole Faydası: Her gün düzenli olarak içildiğinde iyi kolesterolü artırır ve kötü kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur.
 • Mideye Faydası: Midenin rahatsız olmasını engelleyerek hazmı kolaylaştırır. Midenin daha hızlı çalışmasına etki eder ve yiyeceklerin sindirimden geçmesine yardımcı olur. Dibek kahvesi aynı zamanda tokluk hissi verir ve bu nedenle zayıflamaya yardımcı olur.
 • Sindirim Sistemine Faydası: Düzenli şekilde içildiğinde ya da ağır yemeklerden sonra tüketildiğinde mideyi rahat ettirdiği gibi sindiriminde hızlı olmasını sağlar ve hazımsızlık derdine son verir.
 • Cilde Faydası: Cilt güzelliği için düzenli tüketilmesi ve tortusu ile birkaç saniye yüzün ovulması yeterlidir. İçerdiği yağlar ve aroma ile cildi ve vücudu rahatlatırken aynı zamanda moral düzelmesi de sağlar.

 

Kısaca Dibek Kahvesinin Faydaları

 1. Dibek kahvesi hazmı kolaylaştırır,
 2. Ağız kokusunu önler,
 3. Hafızayı güçlendirir,
 4. Mideyi çalıştırır,
 5. Kanseri önler,
 6. Parkinson hastalığının düşmanıdır,
 7. Safra taşlarını yok eder,
 8. Kolesterolü düşürür,
 9. Ağrı kesicidir,
 10. Cildi korur,
 11. Sindirimi kolaylaştırır,
 12. Tokluk hissi verir,
 13. Depresyonu önler,
 14. Şeker hastalığını oluşmadan önler,
 15. İçerdiği üzüm çekirdeği sayesinde hafızayı güçlendirici etkisi vardır.

 

Dibek Kahvesinin Zayıflamaya Etkisi Ve Yapılışı

 

Dibek Kahvesinin Cilde Faydaları

 • Kahveyi içtikten sonra telve ile ellerinize masaj yaparsanız ellerinizdeki lekeler zamanla gidecektir ve kırışıklık oluşumunu da engelleyecektir.
 • Kahve içildikten sonra kalan telvesi ile yüzünüze masaj yaparsanız, gözeneklerinizdeki kirler gidecektir. Bu şekilde cildiniz nefes almaya başlayacaktır. Aynı zamanda içerdiği doğal yağ sayesinde ipeksi bir cilde kavuşursunuz.
 • Telve ile yüzün oval hareketlerle ovulması kan dolaşımı hızlandıracağı için erken kırışıklıkların önüne geçersiniz.

 

Dibek Kahvesinin Zararları

 1. Günde üç bardaktan fazla içildiğinde çarpıntıya neden olabilir. Üç bardaktan fazla içilmesi halinde bol su içerek vücuttan su atmalısınız.
 2. Ağrı kesici etkisi ile vücudunuzun ve kaslarınızın rahatlamasını sağlar. Bu nedenle fazla miktarda sık, sık arayla alırsanız uykunuz gelebilir ya da bitkin hissedebilirsiniz.

“Dibek Kahvesinin Faydaları” üzerine 4 yorum

 1. Evet çok güzel bir kahve bende içiyorum kilo vermek için faydası olursa yazarım bağırsakları çok güzel çalıştırıyor tok tutuyor mükemmel çikolata gibi tadı var .

  Yanıtla
 2. ben her sabah içiyorum bu bahsedilen kahveyi gerçekten de etkisi var kilo verme dısında kilo verme konusunda az yiceniz yapacak bisi yok [70 kiloyum]

  Yanıtla
 3. Aşırı kilo alanlar için bence birebir çünkü doygunluk hissi veriyor.Zaten kiloluların da bence takıldığı nokta bu doyduklarını hissetmiyorlar o yüzden Dibek kahvesi baya etkili tabi fazlası çarpıntı yapıyormuş aman dikkat edleim.

  Yanıtla

Yorum yapın