Buz Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

İstenmeyen tüyler tüm kadınların ve çoğu erkeğin problemidir. Bu tüylerden kurtulmak isteyen kişiler tüy dökücü kremler, ağda, jilet gibi pek çok geçici yöntem uygulamaktalar. 2 – 3 haftada bir, hatta yaz aylarında haftada bir tüyleri almaya çalışmak hem çok zahmetli hem de pahalı olmaktadır. Bu sebeplerle istenmeyen tüylere lazer epilasyon uygulaması herkes için hayatı kolaylaştıran, yaşam kalitesini arttıran bir gelişme olmuştur. Uzun yıllar uygulanan klasik lazer epilasyon yöntemleri; yaz aylarında uygulanamamakta, başarılı sonuçlar verebilmekle birlikte; açık renkli tüyler alınamamakta, çok uzun seanslar gerektirmekte ve acılı ağrılı olabilmektedir. Ancak günümüzün en son teknolojisinin sunduğu imkanlar doğrultusunda klasik lazer epilasyonun tüm dezavantajları ortadan kaldırılabilmektedir. Yeni teknoloji lazer epilasyon yöntemi olan buz lazer epilasyon, en çok tercih edilen, en etkili sonuçlar veren epilasyon tekniğidir.

Buz lazer epilasyon acı ve ağrıyı ortadan kaldırır!

Buz lazer epilasyon tekniğinde, işlemin yapılacağı alana buz uygulanmakta ve bu sayede acı ve ağrı hissi ortadan kaldırılabilmektedir. Buz lazer epilasyon cihazının Soprano Ice başlığı, uygulamanın yapıldığı bölgede buz etkisi yaratıyor. Bu buz etkisi soğutucu olduğu için bir saniye içinde 10 atış yapılabilmektedir. Cihazın başlığı 20 Joule etkiye kadar çıkabilirken, soğutucu eksi 3 dereceye kadar indirilebiliyor. Bu sayede hem uygulama çok daha kısa sürmekte hem de ağrı, acı hissedilmemektedir. Buz lazer epilasyon cihazının genişlemiş 2 santimetrelik başlığı, ortalama yarım saat içinde tüm vücuttaki tüylerin alınmasına olanak verir.

Buz lazer epilasyon en çok tercih edilen tekniktir!

Lazer epilasyon yöntemleri önceden sadece kadınlar tarafından tercih edilmekteyken, günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Klasik, eski epilasyon yöntemlerinin barındırdığı dezavantajlar düşünüldüğünde, en yeni teknoloji olan buz lazer epilasyon sağladığı avantajlardan dolayı çok fazla tercih ediliyor. Özellikle de cihazın soğutuculu olması sayesinde acı eşiği düşük ve hassas kişiler de rahatlıkla buz lazer epilasyon yaptırabilmektedir. Özellikle de tüm vücuttaki tüylerin ortalama 6 seansta bitirilebiliyor olmasından dolayı buz lazer epilasyon sayesinde tüylerden sonsuza dek kurtulabilmeyi vaat ediyor.

Buz lazer epilasyon her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir!

Klasik lazer epilasyon uygulamalarının başarılı sonuç verebilmesi için cilt renginin açık, tüylerin ise koyu renkli olması istenir. Bu bakımdan klasik yöntemde cilt rengi, epilasyon başarısını etkileyen önemli etkenlerden birisiydi. Buz lazer epilasyon söz konusu olduğunda kişinin ten renginin ne kadar koyu ya da ne kadar açık olduğu önem taşımaz. Buz lazer epilasyon her renk ciltte başarılı sonuçlar vermektedir.

Buz lazer epilasyon her mevsim uygulanabilmektedir!

Klasik lazer epilasyon uygulamaları sadece kışın ve bahar aylarında uygulanabilir, yazın uygulanması ise mümkün değildir. Ancak buz lazer teknolojisi her mevsim rahatlıkla uygulanabiliyor. Buz lazer epilasyon yapılan bölgenin daha önceden güneş görmüş olması, bronzlaşmış olması olumsuz bir etki yaratmaz, bronzlaşmış tenlere de buz lazer epilasyon uygulamasının hiçbir zararı ya da yan etkisi olmaz.

Açık renkli, ince tüyler için en etkin yöntemdir!

Klasik lazer epilasyon tekniklerinin uygulanabilmesi ve başarılı olması için ten renginin açık, tüy renginin ise koyu olması gerekir. Aksi halde yeterince başarı sağlamak mümkün olmayabilir. Buz lazer epilasyon ise klasik epilasyon yöntemlerinin aksine ince ve açık renkli tüylerde, koyu tenlerde de kesin sonuç vermektedir. Bununla birlikte en hassas bölgelerde bile acısız bir şekilde başarı yakalamak mümkün olur.

Kaynaklar

https://www.marmarahair.com/buz-lazer-epilasyon/

http://www.buzlazer.com/buz-lazer-epilasyon-avantajlari.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir