Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım Sabunu Nerede Üretilir ve Nasıl Yapılır?

Bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu’da bulunan Siirt ilimizde üretilmektedir. Burada yetişen menengiçin yağı ve bıttım ağacının meyvesi olan bıttımlar ile sabun yapılmaktadır. Bıttım meyvesinin yağı da çıkartılarak bıttım sabunu yapılır. Kullanacağınız bıttım sabununda saydığımız doğal tüm maddeler dışında hiçbir yapay madde içermemesine dikkat edilmelidir. Çok eski zamanlardan beridir yöre halkı tarafından yapılan sabunlar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Zaten hep denir ya ne varsa eskilerde var diye. Bu yüzden eskilerden beri süre gelen tedavi yöntemlerini her zaman dikkate almalıyız ve doğal yöntemlerle uygulamalıyız. Bıtttım dediğimiz meyve alında Antep fıstığının aşısız hali olarak da söylenebilir. Bıttım meyvesi Eylül ayı sonlarına doğru yetişir ve toplanır. Tek tek ayıklanıp kurutulur. Bunlar değirmende öğütülür ve kazanda yoğrulur. Daha sonrasında sabun olma aşamasına gelmesi için oluşması gereken reaksiyonlar gerçekleşir. Bıttım sabunu içerisine yine bir takım doğal yağlar katılarak sabun haline gelir.

Saç Dökülmesi

Bıttım sabununun bu kadar meşhur olmasının en önemli sebeplerinden biride insan vücudu için her şekilde faydalı olmasıdır. Örneğin en çok yaşadığımız sıkıntı saç dökülmesi hastalığı. Bunu yaşayan insanların denemediği şampuan, sabun kalmamıştır. Ama unutmamalıyız ki doğal yöntemlerini yerini hiçbir şey tutmaz. Bıttım sabununu saç dökülmesi için kullananların saç derisi yenilenecek ve iyi duruma gelecek dolayısıyla problemlerinizi ortadan kaldıracak. Ayrıca saçlarınıza güç vererek besleyecek ve yumuşacık yapmaktadır. Saçları içerdiği yağlardan dolayı beslediği için saçlarınız daha parlak bir görüntüye de kavuşacaktır. Genelde sabunları saça uyguladığımızda keçe ve kurutma gibi etkileri gözlemlemekteyiz. Bıttım sabununu kullandığınızda bu etkileri görmeyeceksiniz aksine daha iyi daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Bu yüzden sabun olmasından dolayı korkmayınız.

Sivilce Problemleri

Bir diğer yaşadığımız büyük problem ise yüzümüzde oluşan sivilcelerdir. Özellikle ergenlikte olan gençlerimizin sıkça karşılaştığı bu durum yetişkinlerde de fazla yağlanma veya stres dolayısıyla ortaya çıkabilmekte. Güzellik ve bakım çok önemli bir unsur olduğu için bizler için elbette ki bu problemi çözmek için birçok yol denenmiştir. Bu probleme çözüm olarak size rahatlıkla bıttım sabununu önerebiliriz. Bıttım sabunun da bulunan doğal bileşenler sayesinde antiseptik özelliği ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı mikrop öldürücü özelliğiyle cildinizde bulunan sorunu ortadan kaldıracaktır.

Diğer Cilt Problemleri

Yukarıda saydığımız problemlere bakacak olursanız birçok cilt hastalığına iyi geldiğini fark edeceksiniz. Bunlar dışında egzama, mantar, kepek gibi sık karşılaşılan hastalıklara da iyi geldiği gözlemlenmiştir.

Bıttım Sabunu Kullanırken Doğal Olmasına Dikkat Edin

Bıtttım sabunu Siirt ilimizde yalnızca doğal içeriklerle oluşturulup sabun haline getirilmektedir. Bıttım sabununun bu kadar faydası görüldükten sonra satışlarının artmasıyla yapay bileşenlerle yapılan bıttım sabun üretimi de ortaya çıkmıştır. Bu yüzden eğer probleminizin geçmesini istiyorsanız gerçekten fayda görmek için tamamen saf ve doğal bıttım sabununu cildinize uygulamanız gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Kullanım Önerileri

Saçınıza uygulayacaksanız öncelikle saçınızı nemli olması için ılık su ile yıkamalısınız. Ondan sonra bıttım sabununu iyice köpürtüp saç diplerinize değecek şekilde masaj yaparak uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde birkaç dakika devam ettikten sonra faydasını sizde göreceksiniz. Bıttım sabunu kullandığınız zaman sonrasında veya öncesinde kimyasal bileşen içeren ürünler kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Sadece bu sabunu kullandığınızda daha iyi sonuç almanız beklenmektedir. Yüzünüze uygulayacağınız zamanda yine cildinizi iyice nemlendirmek için biraz yıkamanız gerekmektedir. Sonrasında sabunu köpürtüp yüzünüze yavaşça uygulayabilirsiniz. Sadece yüzünüze değil cildinizde meydana gelen herhangi rahatsızlık içinde bıttım sabununu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum yapın