Zeytinyağının cilde faydaları

Homeros zeytinyağını sıvı altın olarak tanımlamıştır ve bu terim hala yankılanmaktadır. Şükür ki dünyanın her yerinde bol miktarda üretilmesinde ve hazır bir şekilde bulunmasından dolayı zeytinyağı üzerinden savaşlar yapmak zorunda kalmıyoruz. Zeytinyağının en sağlıklı bitki yağlarından biri olduğunu biliyoruz. Bu besleyici yiyeceği tüketerek sadece birkaç fayda sağlamakla kalmazsınız, aynı zamanda güzellik ürünlerinin besleyici değerini de artırabilirsiniz.

Zeytinyağının Cilde Faydaları

Güzellik rutininize zeytinyağı ekleyerek cildinize harika faydalar sağlayabilirsiniz.

  • Antioksidan Koruma: Zeytinyağı 3 büyük antioksidan içerir: E vitamini, polifenol ve fitositerol. Antioksidanlar lokal olarak uygulandığında cildi erken yaşlanmadan korumaya yardımcı olur. E vitamini, zeytinyağının cildin erken yaşlanmayı önleme faydasının sebebidir. Bunu cildin pürüzsüzlüğünü restore etmeye yardımcı olarak ve cildi ultraviyole ışınlardan koruyarak yapar. Zeytinyağında daha seyrek olarak bulunan hidroksitirosol, serbest radikallerin cilde zarar vermesini önler.
  • Gözenekleri Tıkamaz: Ticari nemlendiricilerin gözenekleri kapatması ve mevcut cilt rahatsızlıklarını kışkırtmasının aksine zeytinyağı, temizleyici bir etki sağlayarak deriye nüfuz eder. Nemlendirici bir madde olarak geceleri zeytinyağı kullanmayı deneyin. Yüz ve boynunuza bir çay kaşığı zeytinyağı uygulayın. Fazla zeytinyağını temizlemek için nazik bir şekilde cildinizi bir kağıt havlu ile silin.
  • Cildi Ölü Hücrelerden Arındırma: Zeytinyağının cilt için diğer bir faydası da cildin ölü hücrelerden arındırılmasındaki yararıdır. Zeytinyağı kullanarak yapılan ölü hücreleri temizleme yöntemlerinden birisi, doğal deniz tuzu ile bir yemek kaşığı zeytinyağının karıştırılmasıdır. Deniz tuzunun hafif aşındırıcı özelliği ile zeytinyağının nüfuz edici özelliği birleştiğinde ölü hücreleri temizler.
  • Genel Güzellik Artırıcı: Zeytinyağı ayrıca tırnak ve üst deri bakımında kullanılır ve bir çok kadın tarafından da göz makyajı temizleyicisi olarak kullanılmaktadır. Daha fazla uygulamak için, ev yapımı yüz maskelerinde içerik olarak kullanın. Hem erkekler hem de kadınlar için Diğer bir ilginç kullanımı da tıraş kremi maddesi olmasıdır.

Zeytinyağının bir çok cilde olan faydasından dolayı, organik cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Zeytinyağı kremleri, kozmetik ürünleri ve vücut losyonları diğer tüm ev cilt bakımı yöntemlerinden daha popülerdir.

“Zeytinyağının cilde faydaları” üzerine 2 yorum

  1. Zeytinyağını saf bir şekilde bulabiliyorsanız ne mutlu çünkü zeytinyağı diye satılanlarla saf olanların etkisi birbirinden farklı oluyor. Kaşları ve kirpikleri çok besleyici özellikler gösteriyor. Özellikle hanımlar bu konuda bir çözüm arıyorlarsa deneyebilirler.

    Yanıtla

Yorum yapın