Zebra Perde Kullanmanın Faydaları

Stor perde ailesi içinde yer alan bir perde modeli olan zebra perde, ismini çizgili görünümü nedeniyle alan bir perde modelidir. Tüm stor perde modelleri gibi özel kumaşının (bir mekanizma marifetiyle) üst tarafta bulunan boruya sarılması şeklinde çalışan zebra perdeler, iş yerlerinin ve ofislerin yanı sıra evlerde de kullanılan perde modelleridir.

Alüminyum boruya benzeyen bir malzemeye sarılan kumaşı bir zincir yardımıyla açılıp kapatılan (mekanik) stor perde ve zebra perde modelleri, yaygın bir şekilde kullanılan perde modelleridir. Bu modellerin yanı sıra motorlu olarak tasarlanan ve uzaktan kumandayla ya da duvara monte edilen bir düğmeyle açılıp kapatılan stor perde ve zebra perde modelleri de bulunmaktadır.

Zebra Perdelerin Sağladıkları Avantajlar

Zebra perdeler, tüm stor perde modelleri gibi kolay şekilde açılıp kapatılabilen, kontrol edilebilen perde modelleridir. Son dönemlerde iş yerlerinin yanı sıra evlerde de tercih edilmeye başlayan zebra perde modellerinin sağladıkları avantajlar şu şekilde gösterilebilir:

  • Apre işleminden geçirilerek hazırlanan zebra perde kumaşları, perde kumaşının sert bir yapıya bürünmesini ama kolaylıkla açılıp kapatılabilmesini sağlar. Genellikle polyester ipten üretilen ve apre işleminden geçirilen zebra perde kumaşları, kolay kirlenmeyen ve rutin temizlik periyotlarıyla (örneğin 6 ayda bir) kolay bir şekilde temizlenebilen perde modelleridir. Toz emmeme özelliğine sahip olan ipliklerden üretilen zebra perde kumaşları, yumuşak sünger ve uygun şampuan seçilerek kolay bir şekilde temizlenebilir.
  • Özel kumaşları sayesinde güneşin zararlı ışınlarını tutan zebra perde modelleri, perdelerden beklediğiniz en önemli görevi başarıyla yerine getirebilen perde modelleri olarak gösterilebilirler.
  • Farklı modellerde, farklı renkler kullanılarak ve değişik tasarımlarla üretilen zebra perde modelleri, kullanıldıkları mekâna önemli oranda estetik değer katan perde modelleridir. Jakarlı zebra perde, bambu zebra perde gibi farklı zebra perde modelleri, iş yerinize ya da evinize çok hoş bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olabilirler. Çizgili görünümleriyle hoş bir görünüş sergileyen zebra perdeler, özellikle akşam saatlerinde, ilerleyen saatlerde ağırlayacağınız misafirlere şık bir görünüm sunabilirler.
  • Kolay bir şekilde kullanılmalarının yanı sıra dayanıklı bir yapıya sahip olan zebra perdeler, diğer perde modelleriyle maliyet açısından kıyaslandığında, en uygun seçenek olarak görünen perde modelleridir.

Zebra Perdeler ve Stor Perdeler

Yaptığımız kısa değerlendirme sonucunda hemen her alanda önemli avantajlar sağladıkları görünen zebra perde modelleri ve stor perde modelleri, tüm yaşam alanlarınız içim tercih edebileceğiniz perde modelleri olarak görünmektedirler.

Kullanım kolaylıklarının yanı sıra maliyet tasarrufu ve dekorasyon/görünüm anlamında da önemli avantajlar sağlayan zebra perdeler, iş yerleri başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında yani evlerde, yazlıklarda ve benzeri mekânlarda da kullanmayı tercih edebileceğiniz perde modelleri olarak görünmektedirler. Özel ihtiyaçları olan kişilere ( yaşlılara ya da engellilere ) önemli avantajlar sağlayabilen zebra perde modelleri ve stor perde modelleri, her yıl daha çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadırlar. Siz de bu perde modellerini incelemeyi ve yaşam alanlarınızda kullanmayı düşünmelisiniz.

Yorum yapın