Yurtdışına Turla Çıkmanın Faydaları Nelerdir?

Yurtdışına neden turla çıkmalı: Yurtdışı turlarının avantajları!

Dünya küçük bir köy ve yeni yerler, yeni kültürler keşfetmediğimiz her bir gün bizim için bir kayıp. Peki yurtdışına nasıl çıkmalı? Yurtdışına turla çıkmak mı, yoksa kendi başınıza gitmek mi mantıklı? Yurtdışına tur ile gitmenin avantajlarını sıraladık.

Bir yurtdışı turuna katılmanın en büyük avantajı: Fiyat!

Yurtdışına bireysel olarak gitmekle, belli şehirleri, belirli bir rotayı turla keşfetmek arasındaki en büyük fark hiç şüphe yok ki maliyettir. Bunu test etmek istiyorsanız, bir tur fiyatını inceleyin ve ulaşım masraflarını karşılaştırın. Konaklama ya da yeme içme masraflarını bir kenara bırakın, sadece yol masrafları dahi tur fiyatının üzerinde olacaktır. Bunun nedeni, yıllardır düzenlenen turların profesyonel bir şekilde planlanmasıdır.

Örnek olarak Barselona turu fiyatı 319 Euro olarak karşımıza çıkarken, İstanbul-Barcelona en uygun uçak bileti (gidiş dönüş) 359 Euro! Tüm yurtdışı turları fiyatlarına buradan bakın.

Kısacası, yurtdışına turla gitmeyi düşünüyorsanız, çok ciddi bir tasarruf yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak turlara katılmanın artıları bununla da sınırlı değil.

Bölgeyi iyi bilen rehberlerle keşfetmek

Bir seyahate çıktığınızda, ister o bölge ile ilgili blogları okuyun, isterseniz Tripadvisor’da listelenmiş yerleri inceleyin. Hiçbirisi, bölgeyi ve insanlarını, kültürünü iyi bilen bir rehber ile keşfetmek kadar faydalı olamaz. Alışveriş yapacaksanız en uygun ve en kaliteli hediyelik noktalarını bilen, farklı bir etkinlik yapmak isterseniz size o konudaki en iyi yerleri önerebilen Türk rehberlerle, yurtdışı turlarınız gerçekten keyifli geçebilir.

Toplu bir seyahatin getirdiği keyifli sosyallik

Bireysel olarak gezmeyi seven bir insan dahi olsanız, yurtdışı turlarının en güzel yönlerinden olan, grupça bir yeri gezmek gerçekten büyük bir avantaj. Hayatınızda önemli bir yer edinecek keyifli dostluklar kurabilir, anın keyfini birlikte çıkartabilirsiniz. Yurtdışı turlarında keyifli gruplara denk geldiğiniz taktirde, asla dönmek istemeyeceğiniz eğlenceli bir turun içinde bulabilirsiniz kendinizi. Grupça seyahat, etkinlikleri grupça yapmak turla seyahatin önemli artılarından.

Yurtdışını güvenli bir şekilde gezmek

Gideceğiniz ülkede, gittiğiniz herhangi bir yerde güvenlik endişesi yaşamamanız adına, turla seyahat önemlidir. Yalnız seyahat eden gezginlerin deneyimlerinden, bloglarında anlattıkları hikayelerden rahat bir şekilde görebileceğiniz üzere, bazı ülkelerde gasp gibi olaylar yaşanabilmektedir. Turla seyahat etmenin avantajı, bu gibi olayların önüne geçilmesidir. Seyahat sigortası avantajıyla, yaşanabilecek herhangi bir problemde dahi kendinizi garanti altına almış olursunuz. Dolayısı ile, keyifli ve güvenli bir seyahat için yurtdışına turla gitmek önemli bir artıdır.

İstediğiniz konseptte, istediğiniz rotada!

Yurtdışı turları, senelerdir düzenlendiği için artık geliştirilmiş tur konseptleri, herkese hitap edebilen ve kültürel anlamda sizi tatmin edebilecek programlara sahip. Balkanlar turları (https://www.prontotour.com/Balkan-Turlari), festival – konser turları, gurme turları, şehir kaçamakları, kayak, gemi ve nehir turları gibi özel konseptlere sahip yurtdışı turları, kesinlikle bireysel bir seyahatten çok daha fazlasını, çok daha uygun bir bütçeyle sunuyor. Hatta bazı tur acentaları kendi turunuzu kendiniz oluşturmanıza müsaade ediyor. Böylece istediğiniz yeri rehberler eşliğinde gezebiliyorsunuz.

Yorum yapın