Şampuana Tuz Katmak!

Günümüzde çok çeşitli nedenlerle birden ya da uzun vadede dökülmeye başlayan saçlar, çoğu zaman sahiplerinin paniklemelerine neden olmakta ve onları saç dökülmesi problemini önlemek amacıyla internette yer alan farklı yöntemleri araştırmaya itmektedir. Son zamanlarda saç dökülmesini önleme, dökülen saçların yerine yenisini çıkartma ve saçları besleyerek yumuşatma konusunda moda olan yöntemlerden birisi ise şampuana tuz katmaktır. Oldukça ilginç bir teknik olan bu uygulama, ülkemizde pek çok kişi tarafından sık sık tercih edilir. Özellikle kaya tuzunun belli başlı bazı faydaları nedeniyle kişilerin bu yöntemi saç problemlerini gidermek amacıyla uyguladığı bilinir.

Şampuana Tuz Katmak!

Şampuana Tuz Katmak

Uzun süredir gündemden düşmeyen konulardan birisi olan şampuana tuz katmak, bugün yediden yetmişe pek çok kişinin saçlarıyla ilgili yaşadıkları sorunları çözebilme amacıyla kullandığı yöntemler arasındadır. Daha çok kaya tuzu kullanılarak yapılan bu yöntem ile saçların dökülme problemlerinin giderilebileceğine, saç tellerinin gürleştirilebileceğine ve hızla saç uzatılabileceğine inanılmaktadır. İnternet üzerinde pek çok forum ve sitede de şampuana katılan tuzlar üzerinden çeşitli saç bakım kürleri tarif edilmekte ve insanlar da bu kürleri uygulamayı sürdürmektedirler.

Saç dökülmesini önleme konusunda kesin bir dayanağı olmasa bile saçlarında tuzun etkisini denemek isteyenlere bu uygulamanın herhangi bir zararı olmadığı söylenebilir. Merak edenler içinse kaya tuzunun içeriği ve bu içerikler üzerinden saçlarda nasıl etkili olabileceği ile alakalı bazı açıklamalar yapabilmek mümkündür.

Kaya Tuzunun Faydaları

Kaya tuzu özellikle cilt konusunda etkili temizleyicilerden birisidir. Bu nedenle bugün pek çok şampuanın formülünde tuz ibaresine rastlamak da mümkündür. Saç derisi ile temas ettiği zaman tuz, diplere derinlemesine iner ve burada deriye yerleşmiş olan ölü deriyle birlikte fazla yağ ve kiri de deriden uzaklaştırır. Bu nedenle kaya tuzunun saç bakımında uygulanması konusunda saç köklerine nefes aldırma ve daha fazla oksijen gitmesini sağlama özelliğinden faydalanabilmek gerçekten de olasıdır.

Saç derisinin nefes alması halinde ise saçların daha hızlı uzaması ve daha iyi beslenebilmesi teknik olarak doğal bir durumdur. Fakat kaya tuzunun saç derisine nefes aldırması her zaman saç dökülmesi problemlerini de giderebileceği anlamına gelmemektedir. Bundan dolay özellikle iç faktörler nedeniyle meydana gelen saç dökülmelerinde şampuana tuz katmak ciddi bir etki göstermeyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. husra dedi ki:

  Saç diplerimde kaşıntı ve pullanma var uzun zamandır. Birçok şey denedim artık kızarıklıklar oluyordu saç diplerimde ara ara sivilcelenme oluyordu. Cildiye doktoru bir arkadaşım var bana doğal keratin önerdi saç çıkarıcı titanyum seti aldım kullanmaya başladım saç diplerim de bir sıkıntı kalmadı çok rahatım artık. Hafif dökülme kaşıntı falan hepsi geçti.

 2. Melek dedi ki:

  Sirke koymak daha parlak gür yapıyor

 3. Misssecurity dedi ki:

  Ne kadar ekliyorsunuz

 4. Adem dedi ki:

  Aynn bende pul biber kullanıyom tavsiye ederim hiç zararı yok

 5. Deniz dedi ki:

  Pul biber koyun çok faydalı dökülmeyi önler ve saçı besler

 6. Dr. Salih dedi ki:

  Ben şampıana kırmızı pul biber koyuyorum çok etkili oluyor tavsiye ederim (banada bir. Eczacı söylemişti)

  1. Deniz dedi ki:

   Aynen bende uyguluyorum çok faydasını gördüm

   1. Gülçin dedi ki:

    Acı pul bibermi acaba

BİR YORUM YAZ