Sağlık Ocağı Kaça Kadar Açık?

En değerli varlığımız olan sağlığımız bazı anlarda çeşitli faktörler nedeniyle bozulabilir. Böyle durumlarda bize en yakın sağlık kuruluşuna gitmek ise çoğu zaman hayati önem taşımaktadır. Pek çok hastalık vücudumuzdaki ilk belirtilerini genellikle gizler ve bu nedenle aniden ortaya çıktığında panik yapmamız oldukça doğaldır. Hastaneye gitmekse özellikle sağlık kuruluşlarının uzak olduğu zamanlarda adeta bir işkence haline gelir. Bu yüzden de en ideal tercih; çoğumuzun evine yakın olan sağlık ocakları olacaktır. Sağlık ocağı kaça kadar açık diye merak edenlere, bu kurumların en güncel çalışma saatleri hakkında bilgiler verilebilir.

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?

Ülkemizde neredeyse her yerde kolaylıkla ulaşılabilir olmaları sayesinde, sağlıkla ilgili tüm problemlerde tanı, muayene ve tedavi amacıyla ziyaret edilebilecek olan sağlık ocaklarının resmi çalışma saatleri hafta içleri her gün sabah 08:30 ila öğleden sonra 17:30 arasındadır.

Sağlık Ocağı Öğle Tatili Ne Zaman?

Özellikle acil durumlarda tercih edilebilecek sağlık ocakları, çoğu rahatsızlıkta erken tanı ve teşhis imkânlarıyla oldukça önemlidir. Sağlık ocaklarına giderek uzman doktorlar ile görüşmek isteyen kişilerin, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına sağlık ocaklarının öğle aralarına denk gelmemeleri önerilir. Bu nedenle sağlık ocağı öğle tatilinin hafta içi saat 12:00 ila 13:30 arasına tekabül ettiği bilinmelidir.

Nadiren de olsa bazı sağlık ocakları, öğle tatilini 12:00 ve 13:00 arasında da sürdürebilir. Bu nedenle sağlık ocağına öğle saatlerinde gitmeyi planlayan kişiler ilgili kuruluşu telefonla arayarak daha detaylı bilgi edinebilirler.

Sağlık Ocağı Hafta Sonu Açık mı?

Sağlık ocağı kaça kadar açık diyenlerin akıllarında olan bir diğer soru da hafta sonlarında bu kurumların çalışıp çalışmadığıdır. Sağlık ocakları yapılan son değişikliklerden sonra Cumartesi günleri de aynı hafta içi olduğu gibi 08:30 ila 17:30 arasında açıktır. Pazar günleri ise tüm sağlık ocaklarında resmî tatildir.

Yorum yapın