Maydanoz Limon Kürü Faydaları

Uyurken yağ yaktıran maydanoz limon kürü olarak ortaya çıkan ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü pek çok beslenme ve diyet uzmanının da hastalarına tavsiye ettiği kürlerden birisi olan maydanoz limon kürü, doğru oranlarla hazırlandığı ve düzenli şekilde tüketildiği takdirde gerçekten de yağ yaktırıcı etkilerini gösterebilmektedir. Sadece yağ yaktırıcı özelliği ile değil, daha farklı pek çok yararı ile de sevilen bu kürle ilgili her şeyi öğrenmek isteyen ve maydanoz limon kürü faydaları nelerdir diye merak eden kişilere de aşağıdaki açıklamalara bir göz atmaları tavsiye edilebilir.

Maydanoz Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

 • Maydanoz limon kürü, vücuda yerleşmiş olan yağ depolarının çok daha kolay bir şekilde parçalanmasını mümkün kılabilir.
 • Maydanoz limon kürü, metabolizmayı hızlandırarak kişilerin kilo verme süreçlerine destek olabilir.
 • Maydanoz limon kürü, ödem atıcı etkileri ile fazla suyun vücuttan çok daha kolay bir şekilde atılmasını mümkün kılabilir.
 • Maydanoz limon kürü, karaciğer yağlanması problemlerinde etkili bir doğal tedavi seçeneği olarak tercih edilebilir.
 • Maydanoz limon kürü, sivilce ve sivilce izlerini giderme konusunda tercih edilebilir.
 • Maydanoz limon kürü, ciltte farklı nedenlerle meydana gelen cilt lekeleri konusunda oldukça etkilidir.
 • Maydanoz limon kürü, kan dolaşımını hızlandırabilir ve böylece çok daha sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlayabilir
 • Maydanoz limon kürü, yaşlanmayı geciktirici ve kırışıklıkları giderici özelliği ile bilinir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz limon kürü faydalarını bilen ve bu kürü nasıl hazırlayabileceğini öğrenmeyi arzu eden kişilere aşağıda verilen oranlara uygun şekilde kürlerini yapabilecekleri ve düzenli olarak tüketebilecekleri söylenebilir.

Malzemeler:

 • 15-16 dal maydanoz
 • 1 adet büyük limon
 • 1 bardak içme suyu

Yapılışı:

Bahsedilen tüm malzemeler bir blender içerisine atıldıktan sonra karıştırılır ve maydanozların tamamen parçalanmaları sağlanır. Hazırlanan karışım, limonun içerdiği C vitamininin etkilerini kaybetmemesi adına hızlı bir şekilde tüketilir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

Maydanoz limon kürünü uygulamak için bu karışımı en az 15 gün boyunca her sabah aç karnına olacak şekilde tüketmek gerekmektedir. 15 günlük kürün bitiminde 5 günlük bir ara verildikten sonra yeniden 15 gün daha aynı kürün tekrar edilmesi mümkün olabilir. Özellikle 2. 15 günlük kürün karaciğer yağlanması problemleri üzerinde çok faydalı olacağı söylenebilir. Bunun yanı sıra kürün günlük taze şekilde hazırlanması ve hazırlandığı gibi tüketilmesi de ek olarak tavsiye edilmektedir.

Maydanoz Limon Kürü Zararlı mı?

Maydanoz limon kürü, günümüzde pek çok beslenme uzmanının hastalarına önerdiği en önemli kürlerden birisi olarak bilinmektedir. Sağlık için herhangi bir zararı bulunmayan bu kür ile kişilerin özellikle zayıflama konusunda büyük fayda görebilecekleri söylenebilir. Bu nedenle maydanoz limon kürü faydalarını bilen ve bu kürü tüketmeyi düşünen kişilere hiçbir şekilde tedirginlik duymadan kürlerini hazırlayabilecekleri ve tüketebilecekleri dile getirilebilir.

“Maydanoz Limon Kürü Faydaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın