Dalak Yemenin Faydaları

Dalak Yemenin Faydaları

Dalak kansızlık rahatsızlığının giderilmesinde yüksek etki gösterir. Demir deposu zengin olan dalağı bol yeşillik ile tükettiğinizde etkisi artacaktır. Özellikle bayanlar haftada 2 kere dalak tüketimi gerçekleştirirlerse kansızlık sorununu çözmüş olurlar.

 

Dalak Yemenin Faydaları Nelerdir?

 1. Eğer kansızlık probleminiz var ise dalak yemek size fayda sağlayacaktır. Kansızlık problemlerinizi giderebilmek için kullandığınız birçok kimyasal ilaca göre; dalak yemenin etkisi çok daha hızlı görünür.
 2. Eğer, çocuklarınızda besin eksikliği seziliyor ise dalak yedirilebilir. Dalak yiyen çocuk, eksik öğünde kalsa bile problem yaşamaz. Tabi bu durumun uzun süre tekrar etmesi problemli sonuçlar doğurabilir.
 3. Dalak demir bakımından zengindir, demir eksikliği problemini dalak yiyerek giderebilirsiniz.
 4. Her aile et yeme konusunda çok şanslı olmayabilir. Bu durumda ise; protein eksikliğini giderebilmek için başvurulacak en iyi yolun dalak yemekten geçtiğini hatırlatmak gerekir.
 5. Çocuklarınızın vücut gelişiminin sağlıklı olmasını sağlar, çocuklarınıza dalak yedirerek vücut gelişimini hızlandırabilirsiniz.
 6. Dalak fiyatları ekonomiktir, normal bir ete göre 4/1 oranında olan dalak aile bütçesine katkı sağlar.

 

Dalağın Tüketim Şekilleri

 1. Dalağı haşlayarak tüketirseniz, dalak suyunu da kullanabileceğinizi unutmayın. Özellikle et sever aileler için geçerli olan bir kuraldır bu.
 2. Dalak haşlandığı zaman bir tencere kadar dalak suyunu elinizde mevcut bulunduruyorsunuz. Bu durumda yapacağınız şey, dalak suyundan yapılmış bir pirinç pilavı olabilir. Pilav demek aslında çoğunlukla kalori demektir. Fakat; et suyu veya et ürünlerinin suyu ile pişirilmiş bir pilav, kaloriden çok besleyici öğeleri ile gün yüzüne çıkar.
 3. Eğer, sulu yemekler yapacaksanız, dalak yemeyen aile bireyleriniz var ise; kesinlikle yemeğin suyunu, haşlanmış dalaktan oluşturmanızı öneririz.

 

Dalak Yemenin Mevcut Zararları Var Mı?

 1. Hamile, yaşlılara veya çeşitli hastalıklara sahip kişilerde dalak yemek alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu açıdan tehlikelidir.
 2. Eğer tansiyon hastası iseniz; haşlanmış dalak haricindeki tüm dalak ve türlerinden uzak durmanız gerekir
 3. Eğer, tüm bunların dışında herhangi bir probleminiz yok ise; dalak size zarar vermeyecektir.

“Dalak Yemenin Faydaları” üzerine bir yorum

 1. 😀 bence yemeyen bireylere birşeyi çaktırmadan yedirtmek hiç hoş değil. Kansızlık için dalak yemek gerektiğini de ilk defa duymadım tabi ama sanki hep “kansızlık” için domates yemek gerek diye birşey oluşuyor aklımda :-p

  Yanıtla

Yorum yapın