Ayak Mantarı İçin Krem İsimleri

İşte raflarda bulabileceğiniz en popüler ve yaygın olarak kullanılan eczanelerden temin edebileceğiniz tezgah üstü (OTC) ayak mantarı için krem isimleri.

Ayak Mantarı İçin Krem İsimleri

  1. Travazol krem
  2. Canesten krem
  3. Mycospor krem
  4. Dermo-trosyd krem
  5. Mıkoderm krem

Ayak mantarı için etkili olan bu krem isimlerini biraz daha ayrıntı tanıyalım.

Travazol krem

Ayak mantarı krem ismi olarak ilk önereceğimiz Trazol kremidir. Çünkü bu Krem antiinflamafuar etkisi ile direk etkisini göstermektedir. Kaşıntı, yanma ve ağrı gibi şikayetleri yatıştırır. Mantar enfeksiyonlarında tahriş olmuş cilt yüzeyine direk olarak uygulanır. Başlangıç ve ara tedavi için kullanılır.

Canesten krem

Mantar enfeksiyonu oluşan bölgeye tedavi edici Ve önleyici amaçlı sürülür. İki ila dört hafta boyunca günde iki kez az miktarda krem sürü lerek uygulanır. Bu kremi ayrıca kasık bölgesi için de kullanabilirsiniz.

Ayak mantarına hangi krem iyi gelir

Dermo-trosyd krem

Dermo-trosyd Mantar hastalıklarına Karşı etkili bir antifungal bir ilaçtır. Tırnak mantarı, ayak ve kasıktan oluşan mantar enfeksiyonlarında kullanılır. Dermo-trosyd ayrıca çocuklarda kullanılır. Gram- pozitif bakterilerin eş lik ettiği enfeksiyonlarda tedavi edici özelliği vardır.

Mycospor krem

Yüzeysel kandidiyazis (Candida türünden bir mantarın neden olduğu (enfeksiyon) ve eritrazma (Corynebacterium minutissimum isimli mikroorganizmanın
neden olduğu bir cilt hastalığı) tedavisinde kullanılır. İçeriğindeki etkin madde bifonazoldür. El ve ayaklarda oluşan mantar enfeksiyonları (atlet ayağı,
tinea manus), deri ve deri kıvrımlarındaki mantar enfeksiyonları (tinea corporis, tinea inguinalis), pityriasis versicolor (Malassezia furfur adlı bir mantarın neden olduğu bir mantar hastalığı); yüzeysel kandidiyazis (Candida türünden bir mantarın neden olduğu enfeksiyon) ve eritrazma (Corynebacterium minutissimum isimli mikroorganizmanın neden olduğu bir cilt hastalığı) tedavisinde kullanılır.

Mıkoderm krem

Ayak mantari icin kremlerden biri Mikodermdir. Etken maddesi Tolnaftat, mantarın büyümesini durdurmak ve tekrarlanmasını önlemek için bir enzimi inhibe eder. Kılsız düz derilerde ve parmak aralarına yerleşen bir mantar türü olan Tinea manum’ un, Ayak tabanı ve ayak parmakları arasına yerleşen bir mantar türü olan Tinea pedis’ in, Tinea kruris ve Tinea korporis olarak adlandırılan mantar türlerinin bölgesel olarak
tedavi edilmesi için kullanılır.

Ayak mantarı için krem

Ayak mantarı için kremler nasıl kullanılır

  • Ayak mantarı için kullanilan kremleri uygulamadan önce alanı, özellikle ayak parmakları arasında temizleyin ve kurulayın.
  • Ayak parmaklarınız arasını kurutmanın iyi bir yolu, herhangi bir eczaneden satın alınabilecek kuzu yünü kullanmaktır. Enfeksiyonun parmaklarınıza ve tırnaklarınıza yayılmasını önlemek için bu ilaçları kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Ağzınıza, burnunuza veya gözlerinize herhangi bir antifungal madde sokmaktan kaçının.
  • Ayak mantarina iyi gelen kremi seçip uyguladıktan sonra, hava sirkülasyonuna izin vermek için alanı sadece gevşek gazlı bezle kapatın (sıkı oturan bandaj yok). Mümkünse çıplak ayakla gidin ve ayakkabı giymeniz gerektiğinde% 100 pamuklu çorap ve gevşek ayakkabılar giyin. Sandalet veya parmak arası terlik de iyi bir seçimdir. Ayakkabı giyiyorsanız, iyi havalandırılan ve deri gibi doğal bir malzemeden yapılmış olanları seçin.
  • Mantarınız iyileşmiş gibi görünse bile, tüm bu ürünleri iki ila dört haftalık bir süre boyunca kullanmaya devam edin.

Yorum yapın